Ćwiczenia jednostek OSP

20 maja na stadionie sportowym w Busku-Zdroju odbyły się 41. ćwiczenia sportowo-pożarnicze dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Busko-Zdrój.

Ćwiczenia jednostek OSP Ćwiczenia jednostek OSP

W ćwiczeniach udział wzięło 14 jednostek OSP, które wystartowały w 2 konkurencjach: biegi sztafetowe z przeszkodami oraz ćwiczenia bojowe. Poza konkursem dodatkowo oceniana była musztra.

Tego dnia emocji nie brakowało. Wyrównany poziom sprawności wszystkich drużyn nie ułatwił zadania jury, które w ostatecznym werdykcie postanowiło pierwsze miejsce przyznać OSP Szaniec. Na podium stanęli strażacy ochotnicy z Galowa (II miejsce) i Mikułowic (III miejsce). Najlepsi otrzymali puchary, dyplomy i nagrody ufundowane przez burmistrza miasta i gminy Busko-Zdrój. Po raz pierwszy w historii ćwiczeń postanowiono przyznać nagrodę „na otarcie łez" za zajęcie ostatniego miejsc. Otrzymał ją OSP z Wełcza – najmłodsza gminna jednostka.

Ćwiczenia jednostek OSP Ćwiczenia jednostek OSP

Ćwiczenia jednostek OSP

Nagrodę otrzymała również OSP z Żernik Górnych za najlepiej wykonaną musztrę.

Wśród gości obecni byli: Mieczysław Sas radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, burmistrz Waldemar Sikora, zastępcy burmistrza Henryk Radosz i Tomasz Mierzwa, Artur Brachowicz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju wraz z zastępcą Markiem Lisem oraz zastępca Komendanta Powiatowego Policji – Jacek Grudzień.

Opr. EHR