Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji.
POBIERZ
Kontakt Strona główna Wersja dla niedowidzących

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

URZĘDU MIASTA I GMINY W BUSKU-ZDROJU

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

UMiG - Urząd Miasta i Gminy

BSCK - Buskie Samorządowe Centrum Kultury

MGOPS - Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

MPGK - Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej

SPZPOZ - Samodzielny Publiczny Zespół Podstawowej

Opieki Zdrowotnej

BOSIR - Buski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Busku-Zdroju

ZUK - Zakład Usług Komunalnych w Busku-Zdroju

Przedsiębiorstwo Handlowo - Usługowe "LOTOS"

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna

Szkoły i Przedszkola

Oddział Miejsko-Gminny ZOSP RP w Busku-Zdroju

Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju
100.rocznica odzyskania Niepodleglosci

Gminne Biegi Przełajowe w Busku-Zdroju. Relacja.

Gminne Biegi Przełajowe w Busku-Zdroju. Relacja. 1 maja 2010 roku odbyły się Gminne Biegi Przełajowe organizowane pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Busko – Zdrój przez Klub Sportowy „Słoneczko" w Busku – Zdroju.

W zawodach wystartowało 129 zawodników i zawodniczek z 11 Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i kat. Open.

Pogoda nie dopisała, rywalizacja przebiegała w trudnych warunkach atmosferycznych, jednakże każdy uczestnik ukończył bieg. Na mecie na każdego zawodnika czekała gorąca herbata, pączek i sok ufundowany przez PSS Społem w Busku-Zdroju.

Więcej...

Zdzisław Perepiczko żegna się z mundurem

Zdzisława Perepiczko (z lewej) pożegnał uroczyście Jarosław Molisak, komendant buskiej Wojskowej Komendy Uzupełnień. (foto: A. Ligiecki, Echo Dnia) Zdzisław Perepiczko z Buska Zdroju, najlepszy sportowiec-żołnierz w województwie świętokrzyskim, pożegnał się z wojskowym mundurem.

 

- Uroczyste pożegnanie miało miejsce w piątek po południu w buskiej Wojskowej Komendzie Uzupełnień. Za 25 lat wzorowej służby podziękował Zdzisławowi Perepiczko komendant WKU Jarosław Molisak, wręczając też list gratulacyjny oraz puchar od szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Kielcach. Życzenia w imieniu buskiego samorządu złożył wiceburmistrz Mirosław Wieczorek. Były także kwiaty, prezent-niespodzianka i... całusy "z dubeltówki" od załogi komendy.

 

Zdzisław Perepiczko służył w wojsku od 1984 roku - w Busku od dziesięciu lat. Uważany jest za najlepszego sportowca-żołnierza w regionie świętokrzyskim. W czerwcu ubiegłego roku odniósł życiowy sukces, zdobywając...

Więcej...

Buskie Słoneczko błyszczało pod Pałacem Kultury

Pojawienie się ekipy KS "Słoneczko" wzbudziło ogromne zainteresowanie mediów.   (foto: KS Słoneczko) W niedzielę 11 stycznia 2008 r. ekipa buskiego KS."Słoneczko" wczesną porą , o 6:30, wyruszyła do Warszawy, by wziąć udział w stołecznym graniu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pojechali specjalnym autobusem udostępnionym przez firmę Mat-Bus, która już od dłuższego czasu wspiera naszych lekkoatletów. Do stolicy udała się 23-osobowa reprezentacja, pod dowództwem trenera i prezesa w jednej osobie, st. sierż. sztab. Zdzisława Perepiczko.

Mocne wejście

Na miejscu, u stóp Pałacu Kultury i Nauki nasi sportowcy zameldowali się około godziny 11:00. Ich pojawienie się - dużej grupy elegancko, sportowo ubranych biegaczy naszej reprezentacji, odzianych w efektowne żółto-czerwone stroje, od razu zostało dostrzeżone i wzbudziło duże zainteresowanie mediów. Dziennikarze i reporterzy bodaj wszystkich agencji ustawili się w kolejce do nich - każdy chciał przeprowadzić wywiad lub zrobić zdjęcie z naszymi lekkoatletami. Po tym mocnym medialnym akordzie, przyszedł czas...

Więcej...

Słoneczko biega ''na medal''

Pamiątkowe wspólne zdjęcie na zakończenie spotkania - od lewej - w pierwszym rzędzie: Patrycja Kucharska, Marta Miksiewicz, Natalia Ciesielska, Wiktoria Sator, Paweł Miksiewicz, Piotr Miksiewicz, Marek Sator, w drugim rzędzie:  prezes-trener Zdzisław Perepiczko, Katarzyna Kasza, Ewelina Kucharska, Eliza Kucharska, Jacek Struzikiewicz, Damian Sator, Justyna Sztuk, Klaudia Jałocha, w trzecim rzędzie: Piotr Stachurski, PawełStachurski, Konrad Kucharski, ppłk Jarosław Molisak, burmistrz Piotr Wąsowicz, wiceprezes Banku Spółdzielczego Dorota Kumor, wiceburmistrz Mirosław Wieczorek .    (foto: Jarosław Kruk) Grudzień to miesiąc podsumowań, również tych sportowych - w piątkowe popołudnie, 12 grudnia , w salce kawiarenki PMOS - Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego odbyło się spotkanie zawodników i trenera KS Słoneczko z władzami naszego miasta - burmistrzem Piotrem Wąsowiczem i wiceburmistrzami Mirosławem Wieczorkiem i Grzegorzem Lasakiem, oraz przedstawicielami instytucji i firm wspierających młodych biegaczy. Na spotkanie przybyły również rodziny zawodników i sympatycy biegania.

Rozpoczęła je multimedialna prezentacja, przedstawiająca w atrakcyjnej formie liczne starty i sukcesy buskich biegaczy w ciągu całego mijającego roku. Uczestnicy spotkania mogli się z niej dowiedzieć, że mijający sezon był bardzo udany i owocny dla młodych zawodników, że uczestniczyli oni w 35 imprezach biegowych na terenie całego kraju. Pośród nich były też imprezy rangi mistrzowskiej - z nich to ekipa przywiozła 7 medali: 4 złote, 2 srebrne i ...

Więcej...

VII Bieg Zdrojowy ''przebiegł'' do historii - wyniki i zdjęcia

Start do jednego z biegów VII Biegu Zdrojowego,   Busko-Zdrój, 21 września 2008 r.      (foto: Ryszard Sztuk) W niedzielę , 21 września, odbyła się VII edycja Biegu Zdrojowego. Organizatorem imprezy był buski Klub Sportowy ''SŁONECZKO''. Niedzielna impreza miała charakter otwarty - każdy mógł w niej wystartować i spróbować swoich sił. Jednym ze współorganizatorów był też Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju.

I choc w kalendarzu było jeszcze lato, to niedzielna aura - chłód, wilgoć i przelotne opady - bynajmniej nie nastrajała do biegania. Mimo to, na bieżni buskiego stadionu zameldowała się kilkudziesięcioosobowa grupa pasjonatów biegania z całeko kraju i odbyło się kilkanaście biegów w różnych kategoriach. Tego dnia organizatorzy wręczyli zawodnikom ponad 130 pucharów i dyplomów oraz wiele nagród rzeczowych.

Zawody i ceremonię wręczania nagród uświetnili swoją obecnością : Adam Gradzik - przewodniczący Rady Miejskiej w Busku-Zdroju, Anna Karwat - prezes Banku Spółdzielczego w Busku-Zdroju i płk. Jarosław Molisak - komendant WKU w Busku-Zdroju.

Więcej...