Moda na recykling Uczniowie szkół podstawowych z gminy Busko-Zdrój wzięli udział w drugiej edycji akcji edukacyjno-ekologicznej ,,Moda na recykling”. Zebrani w budynku Buskiego Samorządowego Centrum Kultury 24 lutego nadali elektroodpadom nowe życie.

Warsztaty rozpoczęły się prelekcją wykładu prowadzona przez eksperta zakładu MB Recykling podczas której uczestnicy dowiedzieli się jak prawidłowo segregować odpady i jak na co dzień być bardziej eko.

 Projektantka Anna Kubisz wraz z uczniami zaprojektowała niesamowite stylizacje m.in. piękną, białą sukienkę z włączników do pomp ciśnieniowych i słuchawek, okulary, paski, naszyjniki i wiele innych elementów zarówno garderoby jak i biżuterii. Kreatywność buskich uczniów zaskoczyła Annę Kubisz a także Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój dla którego podczas warsztatów powstała oryginalna stylizacja - kamizelka z klawiszy do keyboardu. To właśnie w niej Burmistrz osobiście wręczył dyplomy wszystkim uczestnikom biorącym udział w akcji.

 Moda na recykling3 Moda na recykling burmistrz

Warto podkreślić, że Busko-Zdrój jest jedyną gminą z województwa świętokrzyskiego biorącą udział w tegorocznej edycji akcji „Moda na recykling”. Powstałe podczas warsztatów stylizacje zaprezentowane zostaną podczas wielkiego pokazu mody we wrześniu 2020 r. w Warszawie.