Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji.
POBIERZ
Kontakt Strona główna Wersja dla niedowidzących

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

URZĘDU MIASTA I GMINY W BUSKU-ZDROJU

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

UMiG - Urząd Miasta i Gminy

BSCK - Buskie Samorządowe Centrum Kultury

MGOPS - Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

MPGK - Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej

SPZPOZ - Samodzielny Publiczny Zespół Podstawowej

Opieki Zdrowotnej

BOSIR - Buski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Busku-Zdroju

ZUK - Zakład Usług Komunalnych w Busku-Zdroju

Przedsiębiorstwo Handlowo - Usługowe "LOTOS"

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna

Szkoły i Przedszkola

Oddział Miejsko-Gminny ZOSP RP w Busku-Zdroju

Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju
100.rocznica odzyskania Niepodleglosci

Busko historycznie

Buskie Stowarzyszenie „Pro Memoria", 6 sierpnia podczas pikniku historycznego dla mieszkańców gminy zorganizowało inscenizacje historyczne z czasów II Wojny Światowej.

Busko historycznie Busko historycznie

Inscenizacje odegrano na ulicy 1 Maja w części uzdrowiskowej Buska-Zdroju. Widzowie obejrzeli „Zamach na Petersa" przedstawiający jak wyglądało wykonanie wyroku śmierci na zastępcy szefa SIPO Maksie Petersie, znanym z okrutnego torturowania więźniów oraz Powstanie Warszawskie, najkrwawsze w dziejach II Wojny Światowej i najbardziej tragiczne w skutkach.

wiecej

Turniej sołtysów w Gminie Busko-Zdrój

27 maja 2017 r. w sołectwie Zwierzyniec odbył się pierwszy w historii gminy Busko-Zdrój „Turniej Sołtysów".

Turniej sołtysów w Gminie Busko-ZdrójTurniej sołtysów w Gminie Busko-Zdrój

Do Turnieju zgłosiło się 27 najodważniejszych sołtysów z naszej gminy.

Pierwszym zadaniem, jakiemu musieli sprostać zawodnicy było zbieranie podatku. Kolejne wyzwania to: pisanie podania do właściwej instancji, ubijanie masła, piany z jajek, szatkowanie kapusty. Zmaganiom sołtysów towarzyszył głośny aplauz kibiców. Różnorodność kolejnych konkurencji, m.in. skakanie w worku, zbieranie ziemniaków, przeciąganie liny, zwijanie asfaltu czy taniec polka na przetaku, gwarantowała dobrą zabawę zebranej publiczności.

Czytaj więcej...

Sprawdzili swoją wiedzę

„Co musisz wiedzieć o HIV i AIDS?" – to konkurs powiatowy organizowany co roku 1 grudnia w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju, przy współpracy wielu instytucji.

Sprawdzili swoją wiedzęSprawdzili swoją wiedzę Sprawdzili swoją wiedzę 

W eliminacjach na etapie powiatowym wzięło udział 20 uczniów z 12 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wśród tych pierwszych największa ilość punktów uzyskało Samorządowe Gimnazjum im. Św. Kingi w Nowym Korczynie, II miejsce zajęło Gimnazjum im. Króla Kazimierza Wielkiego w Wiślicy, a III Gimnazjum nr 2 im. Batalionów Chłopskich w Ratajach Słupskich. Wśród szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Zespół Szkół Ponadgimnazjlanych nr 1 w Busku-Zdroju. Kolejno na podium stanęli uczniowie z I Liceum Ogólnokształcące w Busku-Zdroju i Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku-Zdroju.

Czytaj więcej...

Open Polish Dance Cup po raz trzeci w Busku-Zdroju

Open Polish Dance Cup po raz trzeci w Busku-Zdroju23 października na scenie teatralnej w Buskim Samorządowym Centrum Kultury odbył się Otwarty Puchar Polski W Tańcu Nowoczesnym- „ III Open Polish Dance Cup – Busko-Zdrój 2016". Organizatorami byli: Buskie Samorządowe Centrum Kultury, Fundacja Perfekta Dance oraz Perfekta Dance Academy- Szkoła Tańca Sylwany Mazur.

Turniej oceniało sześciu sędziów Polskiej Federacji Tańca o najwyższej krajowej klasie sędziowskiej w składzie: Cichocki Leszek- Warszawa, Konrad Dąbski –Lublin, Zbigniew Bujakowski – Piotrków Trybunalski, Robert Jędrzejczyk – Radom, Michał Gawron – Warszawa, a przewodniczył Sędzia Główny z międzynarodową licencją sędziowską – Andrzej Łukomski -Radom. Turniej poprowadziła Anna Jamiołkowska- sędzina oraz choreograf oraz z Gdyni. Tancerze walczyli w stylach: Jazz Dance, Show Dance, Hip-Hop, Disco Dance – w każdym stylu wystąpiły zespoły, małe grupy (do 7 osób), duety oraz soliści z podziałem na poziomy zaawansowania oraz oczywiście wiek- począwszy od najmłodszej kategorii do lat 7, przez kategorie do 11 lat, 12-15 lat, 16-30 lat, aż do seniorów - 31 i więcej lat.

Czytaj więcej...

Bezpiecznie do szkoły

Pierwszaki ze szkól z terenu gminy Busko-Zdrój 7 października uczestniczyły w projekcie „Pierwszaki-zdrowo i bezpiecznie do szkoły".

Bezpiecznie do szkoły Bezpiecznie do szkoły

Postacie Jeżyka Edka, Chichodimka, Dinoludka, Mrówki, Delfina razem z dziećmi śpiewały, tańczyły i zapraszały do wspólnej zabawy. Radości nie było końca. Wszystkie piosenki, wierszyki miały edukacyjny charakter. Informowały o tym jak zachować bezpieczeństwo w codziennych sytuacjach. Wśród gości był także Henryk Radosz zastępca burmistrza miasta i gminy Busko-Zdrój.

Czytaj więcej...

Spotkania z Kulturą Żydowską w Busku-Zdroju

W dniach 30 września – 1 października w Busku-Zdroju miały miejsce Spotkania z Kulturą Żydowską. Okazją ku temu była renowacja żydowskiego cmentarza w mieście.

XIV Spotkanie z Kulturą ŻydowskąXIV Spotkanie z Kulturą ŻydowskąXIV Spotkanie z Kulturą ŻydowskąXIV Spotkanie z Kulturą Żydowską

Czytaj więcej...

"Tygiel Kultur" po raz drugi

"Tygiel Kultur" po raz drugiZakończyła się II Edycja Muzycznego Festiwalu "Tygiel Kultur" w Busku – Zdroju. Festiwal skierowano do wszystkich miłośników muzyki, którzy poszukują nowej jakości, połączenia muzyki instrumentalnej oraz wpływów różnych kultur. Artyści zaprezentowali muzykę w zróżnicowanych formach, łącząc klasykę, jazz, folklor i muzykę elektroniczną, zostawiając także miejsce na improwizację.

Wydarzenie rozpoczęło się 30 sierpnia 2016r. od warsztatów muzycznych dla uczniów szkół muzycznych, które poprowadził kompozytor, pianista Łukasz Mazur.
Ojcem chrzestnym muzycznego „Tygla Kultur" w Busku - Zdroju, jest Grzech Piotrowski - saksofonista, kompozytor, producent muzyczny. Twórca międzynarodowego projektu "WORLD ORCHESTRA"

Czytaj więcej...

Rozmawiali o uzdrowiskach

Rozmawiali o uzdrowiskachW piątek, 17 czerwca 2016 r. zakończyła się międzynarodowa konferencja pn. „Czy srebrna gospodarka może być złota" zorganizowana przez Klaster „Uzdrowiska Świętokrzyskie". Patronem wydarzenia był m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój.

Trzydniowe spotkania, które już po raz trzeci odbywały się w Busku i Solcu-Zdroju miały na celu promocję tutejszych usług uzdrowiskowych oraz nawiązywanie nowych kontaktów gospodarczych w sektorze turystyki prozdrowotnej. Podobnie jak w latach ubiegłych cieszyły się one dużym zainteresowaniem przedsiębiorców, mediów i władz samorządowych regionu.

Oprócz piątkowej konferencji, przygotowano szereg dyskusji branżowych, które poprowadzili zagraniczni eksperci z USA, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Niemiec i Ukrainy.

Rozmawiano m.in. o tym jak dotrzeć z ofertą uzdrowisk świętokrzyskich do klientów międzynarodowych oraz jak skutecznie ją kształtować aby stały się rozpoznawalną marką w Europie.

Czytaj więcej...