Tytuł inwestycji:

Budowa obiektów sportowych przy Samorządowym Gimnazjum w Zbludowicach

Zakres robót:

1. 1. Wykonanie hali sportowej połączonej bezpośrednio z istniejącym budynkiem szkoły, wraz z częścią sanitarno – socjalną.
    Głównym pomieszczeniem hali jest sala sportowa z boiskiem do piłki ręcznej o wymiarach 44,0 x 22,0 m oraz wyznaczonymi w obrębie płyty boiskami do gry w siatkówkę, koszykówkę i tenis ziemny.
    Ponadto w hali zlokalizowano sale do gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej i do zajęć rekreacyjno – sportowych. W ramach zadania nie tylko wykonane zostaną prace budowlano-montażowe ale również zakupione będzie wyposażenie i sprzęt sportowy, umożliwiający wykorzystanie obiektu w pełnym zakresie.
  2. Wykonanie zewnętrznego boiska do koszykówki o nawierzchni syntetycznej o wymiarach 16 x 28 m.
  3. Zagospodarowanie terenu wokół wybudowanych obiektów.

Zagospodarowanie terenu obejmuje budowę pochylni i estakad dla osób niepełnosprawnych, schodów zewnętrznych, wykonanie skarp i nasypów, ustawienie ławek, koszy na śmieci itp. Położono również ciąg chodników, powiązany z istniejącymi ciągami pieszymi oraz z halą sportową.

Koszt realizacji inwestycji oraz źródła finansowania:

Całkowity koszt realizacji inwestycji wynosi ok. 5,8 mln zł.

Zadanie realizowane jest w oparciu o środki budżetowe Gminy.

Zadanie jest jednym z trzech zadań inwestycyjnych, planowanych do realizacji w ramach projektu pn.: „Rozbudowy bazy edukacyjnej w Gminie Busko – Zdrój", na które pozyskano dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania 5.2 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Zgodnie z podpisaną z Zarządem Województwa umową kwota dofinansowania zadania w formie dotacji wyniosła 56 % wartości kosztów kwalifikowanych.

Termin realizacji:

Inwestycja została zakończona w sierpniu 2009 r.

Budowa obiektów sportowych przy Samorządowym Gimnazjum w Zbludowicach