Przebudowa drogi gminnej Wełecz – Nowy Folwark Przebudowa drogi gminnej Wełecz – Nowy Folwark Przebudowa drogi gminnej Wełecz – Nowy Folwark

Tytuł inwestycji:

Przebudowa drogi gminnej Wełecz - Nowy Folwark

Zakres robót:

W ramach inwestycji przebudowano drogę gminną na odcinku o długości 2 610 m. Przebudowa obejmowała następujące prace:

• wykonanie jezdni o nawierzchni bitumicznej o szerokości od 3,5 m do 5,0 m i łącznej powierzchni ok. 11 tys. m2;
  • wykonanie obustronnych poboczy o szerokości 1,0 m z kruszywa łamanego;
  • wykonanie odwodnienia drogi (rowy);
  • wykonanie przepustów i zjazdów;
  • oznakowanie drogi.

Koszt realizacji inwestycji oraz źródła finansowania

Całkowity koszt realizacji inwestycji wyniósł ok 1,25 mln zł. Zadanie zostało sfinansowane ze środków budżetowych Gminy przy udziale dotacji z budżetu Państwa.

Zadanie zostało zrealizowane jako część projektu pn. „Przebudowa drogi gminnej Wełecz - Nowy Folwark gmina Busko-Zdrój oraz przebudowa ulicy Grunwaldzkiej i ulicy Krótkiej w Busku-Zdroju", dofinansowanego w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011. Poziom dotacji wyniósł 50 % kosztów kwalifikowanych.

Termin realizacji

Termin zakończenia realizacji inwestycji wrzesień 2009 r..