Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie.
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji lub wybrać inną z listy poniżej.

Przeglądarka FierFox Przeglądarka Google Chrome Przeglądarka Opera Przeglądarka Internet Explorera Przeglądarka Safari
Kategoria

logotypy

Zakończono realizację zadania „Zagospodarowanie terenów zielonych na obszarze miasta (skwery)” w ramach projektu „Rozwój terenów zieleni w mieście Busko-Zdrój”.

Miasto zyskało nowy wizerunek stawiając na jego zmianę w nieco odmienny od tradycyjnego sposób. Nowe ukwiecone tereny z jednolitą roślinnością i charakterystycznymi znakami mają wzmacniać markę miasta wśród przyjezdnych.

 Zakończono realizację zadania „Zagospodarowanie terenów zielonych na obszarze miasta (skwery)" Zakończono realizację zadania „Zagospodarowanie terenów zielonych na obszarze miasta (skwery)"

 

W dniu 30 lipca br dokonano odbioru końcowego zadania Zagospodarowanie terenów zielonych na obszarze miasta (skwery) w ramach projektu pn. „Rozwój terenów zieleni w mieście Busko-Zdrój”. Zakres rzeczowy obejmował zagospodarowanie terenów zielonych (skwerów) w tym miedzy innymi wzdłuż ul. Bohaterów Warszawy (na wysokości kościoła), skwer po prawej stronie przy wjeździe od ul. Partyzantów na ul. Łagiewnicką oraz rabata wzdłuż ul. Kilińskiego. Wschodnie i południowe zieleńce przy kościółku św. Leonarda, a także skwer Godzwona, zieleńce przy ul. Spacerowej, tzw. Bycza Góra i rabata wzdłuż ul. Waryńskiego (od parku zdrojowego do ul. Lipowej) i wzdłuż ulicy Lipowej (obok kościoła). Zrewitalizowano tereny zielone przy os. Piłsudskiego, ul. Kopernika do skrzyżowania z ul. Leszka Kurzei i zieleńce przy ul. Starkiewicza z ul. Grotta.

W części z wymienionych skwerów zaaranżowane zostały kompozycje kwiatowe oraz ozdobne krzewy. Ponadto zamontowano ławki i kosze.

Zrewitalizowana zieleń odmieniła wizerunek miasta. Nowe kompozycje roślinne, a do tego znaki (poziome i pionowe) przedstawiające „fontanny zdrojowe” będą kojarzyły się kuracjuszom i gościom z naszą uzdrowiskową gminą, a mieszkańcy miasta mają okazję odetchnąć od codziennego zgiełku w otoczeniu przyrody.

Celem projektu jest również odtworzenie i zahamowanie spadku powierzchni terenów zielonych w pasach drogowych ulic miejskich oraz skwerach miasta Busko-Zdrój, które uległy zdegradowaniu i zniszczeniu podczas rozbudowy infrastruktury komunalnej oraz w wyniku dynamicznego zurbanizowania miasta