Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój informuje o rozpoczęciu konsultacji społecznych w związku z tworzeniem Strategii Rozwoju Elektromobilności dla gminy Busko – Zdrój na lata 2019 – 2039, które odbędą się w terminie od 6 lipca do 29 lipca 2020 roku.

Celem dokumentu jest wsparcie rozwoju szeroko pojętej polityki elektromobilności oraz zrównoważonego rozwoju transportu i mobilności Buska-Zdroju. Strategia ma być również podstawowym kryterium w pozyskiwaniu środków pomocowych.

Dokument kompleksowo opisuje temat elektromobilności w mieście m.in. w zakresie:

  • rozwoju infrastruktury ładowania i tankowania paliw alternatywnych;
  • modernizacji przystanków miejskich oraz rozwój infrastruktury SMART-CITY;
  • rozbudowy systemu dróg rowerowych;
  • wprowadzeniu komunikacji publicznej opartej o pojazdach zeroemisyjnych;

Przygotowany przez ekspertów projekt dokumentu podlega konsultacjom i umożliwia wypowiedzenie się w temacie mieszkańcom oraz przedstawicielom różnych organizacji i środowisk. Głos każdego z uczestników konsultacji jest dla nas bardzo istotny.

Finalnie Strategia służyć będzie również realizacji celów wynikających m.in. z zapisów ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Dokument ten powstaje dzięki dofinasowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Projekt Strategii można pobrać poniżej. W przypadku uwag prosimy o skorzystanie z załączonego formularza i odesłanie go na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie od 06 lipca do 29 lipca 2020 roku w postaci wypełnionego pliku word lub pdf lub złożyć osobiście w wersji papierowej w Urzędzie Miasta i Gminy Busko-Zdrój. Dodatkowo można skorzystać z gotowego formularza dostępnego na stronie https://forms.gle/tA7R6T5NZx9AjAsF8

Jednocześnie informujemy, iż istnieje możliwość zapoznania się z dokumentem w wersji papierowej w Wydziale Gospodarki Komunalnej, Nieruchomości i Rolnictwa po wcześniejszym telefonicznym (41 370 52 84) umówieniu spotkania.

W dniu 23 lipca 2020 roku przeprowadzone zostanie spotkanie konsultacyjne, które odbędzie się poprzez stronę internetową po uprzednim zalogowaniu. Link do strony zostanie podany w późniejszym terminie. Konsultacje prowadzi Grupa CDE Sp. z o. o. z siedzibą w Mikołowie.

Serdecznie zapraszam do udziału w konsultacjach!

Załączniki