Gmina Busko-Zdrój zakończyła remont ulic Jabłoniowej i Jaśminowej leżących na przedmieściu.

Remont ulicy Jaśminowej i Jabłoniowej zakończonyNa remont ulicy Jabłoniowej i Jaśminowej czekano od dawna. Ze względu na brak środków w budżecie gminy, które pozwoliłyby na budowę kanalizacji deszczowej w obu ulicach nie był on możliwy. Bez budowy odwodnienia inwestycja nie miałaby sensu, bowiem szczególnie wiosną podczas roztopów i opadów deszczu kiedy drogi bez kanalizacji są całkowicie zalane, widać jak bardzo budowa odwodnienia jest niezbędna.

Możliwość remontu obu ulic stała się możliwa dzięki pozyskanym środkom z dwóch źródeł. Budowę kanalizacji deszczowej dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, natomiast asfaltowanie ulic pokryły środki z promesy, jaką gmina uzyskała z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Pozostałe koszty remontu pochodzą z gminnego budżetu.

W ramach zadania wykonano 900 metrowy odcinek kanału deszczowego ponadto na skrzyżowaniu ulic Jabłoniowej i Armii Ludowej powstała oczyszczalnia wód deszczowych.

Po zakończeniu budowy kanalizacji deszczowej w obu ulicach ułożono nawierzchnię asfaltową, wykonano betonowe krawężniki i asfaltowe zjazdy do posesji.

EHR