Busko – Zdrój, dn. 22.02.2019r.

GKNR.6224.4.2019

OGŁOSZENIE O NABORZE WNIOSKÓW

o udzielenie dotacji celowej na wymianę systemów grzewczych

Burmistrz Miasta i Gminy ogłasza nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej na wymianę systemów grzewczych w celu ograniczenia emisji zanieczyszczeń powietrza poprzez modernizację indywidualnych kotłowni na terenie Gminy Busko – Zdrój.

Dofinasowaniem objęte są przedsięwzięcia związane z wyminą systemów grzewczych w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych położonych na nieruchomościach w granicach administracyjnych Gminy Busko – Zdrój, polegające na wymianie starych systemów grzewczych na niskoemisyjne oraz podłączenie do sieci gazowej lub ciepłowniczej.

Zasady udzielania dotacji określone są w Uchwale nr IV/63/2019 Rady Miejskiej w Busku – Zdroju z dnia 31 stycznia 2019 roku (ogłoszonej w Dzienniku Urzędowym Województwa Świętokrzyskiego z dnia 06 lutego 2019r. poz. 712).

Pula środków przeznaczonych do wydatkowania w roku 2019 na dofinasowanie zadań w formie dotacji wynosi 200 000,00 zł.

Nabór wniosków rozpoczyna się w dniu 04 marca 2019 r. i będzie trwał do wyczerpania środków finansowych, jednak nie dłużej niż do dnia 31 października 2019 r.

Formularze wniosków wraz z wykazem dokumentów niezbędnych do udzielenia i rozliczenia dotacji stanowią załączniki do niniejszego ogłoszenia oraz są dostępne w Biurze Obsługi Interesanta UMiG w Busku – Zdroju (pokój nr 3).

Wypełnione wnioski ze wszystkimi niezbędnym załącznikami można składać w Biurze Obsługi Interesanta UMiG w Busku – Zdroju (pokój nr 3), bądź przesłać drogą pocztową na adres: Urząd Miasta i Gminy w Busku – Zdroju, ul. Mickiewicza 10, 28-100 Busko – Zdrój (terminem złożenia wniosku o dofinansowanie jest data jego wpływu do urzędu).

Dodatkowych informacji można uzyskać w Urzędzie Miasta i Gminy w Busku – Zdroju, stanowisko ds. zarządzania energią (pokój nr 10), numer telefonu kontaktowego 41 370 52 84.

Załączniki:

Ogłoszenie [ pdf ].
1. Uchwała nr IV/63/2019
2. Druk wniosku o udzielenie dotacji [ docx ].
3. Druk zgody współwłaściciela [ docx ].
4. Druk wniosku o refundację [ docx ].