Młode Busko w finale Mistrzostw Polski w piłce ręcznej chłopcówW odbywającym się w Przemyślu, w dniach 4-6 kwietnia, Półfinałowym Turnieju Mistrzostw Polski w piłce ręcznej chłopców, drużyna młodych buskich szczypiornistów odniosła duży sukces. Zespół składający się z uczniów szkół podstawowych, prowadzony przez Roberta Papaja wywalczył awans do finałów Mistrzostw.

Młode Busko w finale Mistrzostw Polski w piłce ręcznej chłopcówJestem dumny z moich podopiecznych – mówi trener Robert Papaj – chłopcy pokazali duże umiejętności i wolę walki. Z klasą weszli do grona 16 najlepszych zespołów w kraju, które tuż po Wielkanocy powalczą o mistrzowskie laury.

Drużyna nasza w Przemyślu rozegrała 3 mecze, z których zwycięsko wyszła z dwóch spotkań. W ostatnim, decydującym starciu pokonała Puławy 26:23, wcześniej Przemyśl. Uległa tylko ekipie z Krakowa.

Na dodatkowe wyróżnienie - tytuł najlepszego bramkarza zawodów, zapracował również busczanin Piotr Miksiewicz z PMOS Busko-Zdrój.
W Przemyślu zespół występował w składzie: Bartosz Brudek, Jakub Grabowski, Kacper Kaczmarczyk, Dominik Kosałka, Piotr Łukasik, Paweł Miksiewicz, Piotr Miksiewicz, Michał Mizdra, Daniel Paździor, Michał Pietrzyk, Michał Schabowski, Jakub Wiciel, Alan Wiek, Filip Zaręba. Młodzi szczypiorniści na co dzień uczą się w szkołach podstawowych w Busku-Zdroju.