Weronika Uchto wicemistrzem Polski

Patryk Topór mistrzem województwa

Świetnie spisała się Weronika Uchto ze Szkoły Podstawowej w Kołaczkowicach w krajowym finale „Czwartków lekkoatletycznych" w Łodzi.

Weronika Uchto wicemistrzem Polski, Patryk Topór mistrzem województwa. Weronika Uchto wicemistrzem Polski, Patryk Topór mistrzem województwa.

Weronika Uchto wicemistrzem Polski, Patryk Topór mistrzem województwa.Weronika Uchto wicemistrzem Polski, Patryk Topór mistrzem województwa.

Zawodniczka trenowana przez Winicjusza Zalewskiego, zdobyła srebrny medal w roczniku 2004 w biegu na 300 metrów. Uzyskała czas 46,99 sekundy. -Biegło mi się bardzo dobrze. Do pierwszego miejsca jeszcze trochę zabrakło, ale może za rok uda mi się zwyciężyć w tym biegu. Ten medal to dla mnie niesamowita motywacja do dalszej pracy - mówiła zadowolona Weronika Uchto.

Weronika ma ogromny talent. Trenuje od trzech miesięcy. Na pierwszych „Czwartkach lekkoatletycznych" w Kielcach uzyskała wynik 53,60 sekundy.

Później w każdym starcie poprawiała się o sekundę. W finale w Łodzi złamała barierę 47 sekund. Przegrała tylko z zawodniczką, która regularnie trenuje w klubie.

W krajowym finale rywalizowało blisko dwa tysiące młodych adeptów „królowej sportu", wyłonionych w drodze regionalnych eliminacji. Była w tym gronie 24-osobowa reprezentacja województwa świętokrzyskiego - najlepsi zawodnicy „Czwartków lekkoatletycznych" rozgrywanych na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach Przygotowując się do imprezy ogólnopolskiej Weronika Uchto i Patryk Topór wystartowali w mistrzostwach województwa szkół podstawowych. Patryk Topór został mistrzem województwa w rzucie piłeczką palantową, aWeronika wywalczyła srebro w sprincie 60m.