Centrum Medycznym Corten Medic wraz z Urzędem Miasta Busko-Zdrój w trosce o zdrowie mieszkańców organizuje Punkt Diagnostyki Mobilnej COVID-19. Punkt będzie czynny codziennie w godzinach 9:00-11:00 przy Osiedlu Sikorskiego (ul. Wschodnia). Test na koronawirusa można wykonać odpłatnie oraz na zlecenie NFZ lub Sanepidu. Na test można umówić się dzwoniąc pod numer tel. 226 020 997

W dobie pandemii koronawirusa oraz zbliżającego się sezonu grypowego Urząd Miasta Busko-Zdrój wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich mieszkańców. Zorganizowany we współpracy z Corten Medic Punkt Diagnostyki Mobilnej zlokalizowany jest przy ul. Wschodniej (przy Osiedlu Sikorskiego) w Busku-Zdroju. Dostępne są w nim dwa rodzaje testów: testy na przeciwciała IgM i IgG Anty-SARS-CoV-2 oraz testy genetyczne wykrywające koronawirusa w organizmie:

  1. Szybkie testy kasetkowe na przeciwciała IgM i IgG Anty-SARS-CoV-2. Materiał pobierany do badania to krew z palca. Wynik testu będzie znany już po 6-10 minutach.
  2. Testy molekularne (genetyczne) wykrywające RNA wirusa. Weryfikują obecność koronawirusa w organizmie. Materiał do badania to wymaz z nosa lub nosogardzieli pobierany. Wynik Pacjent będzie mógł otrzymać po około 24 godz. Corten Medic współpracuje wyłącznie z licencjonowanymi laboratoriami, które są wpisane na listę oficjalną CON/ID-19 przez Ministerstwo Zdrowia.

Corten Medic to centrum medyczne posiadające doświadczenie w diagnostyce CON/ID-19. Rozwija dla Pacjentów sieć punktów pobrań, które są wpisane na oficjalną listę jednostek wykonujących testy CON/ID-19 w serwisie Ministerstwa Zdrowia i NFZ (Pacjent.gov.pl). Realizuje testy zarówno w oddziałach stacjonarnych, jak i swoich Punktach Diagnostyki Mobilnej typu Corten Test&Drive i ambulansach. To odpowiedź na rosnące potrzeby mieszkańców związane z wiedzą na temat swojego stanu zdrowia, szczególnie czasie rosnącej liczby zakażeń SARS-CoV-2.

Umawianie wizyt na badania w kierunku CON/ID-19

Lokalizacja Punktu Diagnostyki Mobilnej:

ul. Wschodnia (przy Osiedlu Sikorskiego) 28-100 Busko-Zdrój

Umawianie wizyt: tel. 226 020 997

Testy Corten Medic - diagnostyka i edukacja Pacjenta

Wszystkie oddziały Corten Medic i punkty mobilne działają według rygorystycznych procedur i standardów, mających zapewnić maksymalne bezpieczeństwo Pacjenta i personelu. Udzielane przez Centrum Medyczne świadczenia nie ograniczają się tylko do wykonywania testów, ale zawierają także edukację Pacjenta oraz informację na temat przeprowadzanych testów, ich wartości dla Pacjentów. Personel chętnie odpowiadana na wszelkie pytania dotyczące organizacji badań, zasadności, wiarygodności oraz postępowania adekwatnie do wyniku badań COVID-19. Do dyspozycji Pacjentów jest także dedykowana infolinia.

Więcej informacji na temat oferty testów można znaleźć na stronie: www.cortenmedic.pl

Dokument źródłowy do pobrania [ pdf ].