W najbliższą niedzielę tj. 15 sierpnia 2021 r. w Ośrodku Zdrowia w Dobrowodzie w godz. od 9.00 do 14.00 odbędzie się kolejna akcja z cyklu "Białych niedziel".

#SZCZEPIMY SIĘ

W ramach akcji prowadzone będą pomiary: poziomu glukozy (glukometrem) oraz ciśnienia tętniczego krwi, indywidualna edukacja zdrowotna oraz promocja szczepień.Warto podkreślić, że podczas akcji będzie możliwość zaszczepienia się jedno dawkową szczepionką przeciwko COVID-19 bez uprzedniej rejestracji, a wykonywać je będą pracownicy SPZPOZ Busko-Zdrój.

Informujemy również, że w związku z realizacją Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19 Gmina Busko-Zdrój uruchomiła telefon kontaktowy, pod którym mieszkańcy 60+ Gminy Busko-Zdrój mogą zamawiać bezpłatny transport do punktów szczepień oraz uzyskać informację o szczepieniach przeciwko wirusowi COVID-19. Transport jest przeznaczony dla osób 60 + posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami, mających trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień) oraz z ustaloną datą i godziną szczepienia. Zapotrzebowanie na transport można zgłaszać pod numerem telefonu: 41 370 52 74 w godzinach pracy urzędu tj. poniedziałek od 8:00 do 16:00, wtorek – piątek od 7:00 do 15:00.

Zapraszamy do udziału w akcji.