Zakończył się bajkowy tydzień w Buskim Samorządowym Centrum Kultury. Przez kilka minionych dni dzieci i dorośli odwiedzający BSCK, mieli okazję przenieść się wprost do magicznego świata dawnych bajek. Wraz ze swoimi dziećmi i wnukami, w sentymentalną podróż wybrali się również dorośli.

Bajki Naszych DziadkówBajki Naszych Dziadków

Przygoda z niezapomnianymi bohaterami bajek rozpoczęła się 13 lipca od zabawy na świeżym powietrzu oraz filmowego seansu "Sposób na wakacje Bolka i Lolka". W zaczarowany świat wprowadziła dzieci Karolina Kępczyk dyrektor Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. Wystąpiła także grupa taneczna Perfekta przedstawiając "Alicję w Krainie Czarów". Wesołe podwórko zapewniło najmłodszym mnóstwo atrakcji. Był dmuchany zamek, trampolina i strzelnica. Wielkie sympatyczne maskotki Papa Smerf, Koziołek Matołek, Mrówka oraz Jeżyk Edek umilały najmłodszym czas i zachęcały do wspólnych zabaw i konkursów.

Bajki Naszych DziadkówBajki Naszych Dziadków

Bajki Naszych DziadkówPodczas tych kilku niezapomnianych dni, dzieci wybrały się śladami Koziołka Matołka wraz z Michałem Imosą, a z Andrzejem Kozieją toczyły dyskusje na temat słynnych piesków i misiów występujących w dobranockach. Anna Stępień poprowadziła konkursy dotyczące bohaterów, których przygody, dzieci mogły oglądać każdego dnia w Kinie "Zdrój". Papa Smerf i Koziołek Matołek rostrzygali konkursy i rozdawali słodycze. Znakomita wiedza uczestników zabawy nagradzana była książkami dotyczącymi świętokrzyskich legend oraz "Jak rodzina mrówek dom budowała". W dniach 13 – 19 lipca BSCK przygotowało seanse: "Przygody Koziołka Matołka", "Porwanie Baltazara Gąbki", "Przygody Błękitnego Rycerzyka", "Miś Uszatek", "Król Maciuś I" oraz "Wielka podróż Bolka i Lolka". Bardzo dużo radości dostarczyło najmłodszym wspólne malowanie i kolorowanie bajkowych postaci: Reksia, Bolka i Lolka, Pszczółki Mai. Magiczny tydzień zakończył się w sobotę 19 lipca. Wystąpili tancerze ze Studia Tańca i Ruchu Scenicznego MIMESIS. Podczas ostatniego seansu filmowego mali widzowie zobaczyli "Wielką podróż Bolka i Lolka".

ac