Przemaszerowała II PONIDZIAŃSKA 50-TKAW słoneczną sobotę, 7 czerwca, około 150 miłośników pieszych wędrówek z całej Polski przemierzało Ponidzie w ramach drugiej edycji imprezy buskiego PTTK „Ponidziańska 50-tka".

Organizatorzy przygotowali dwie trasy – maratońską 50 kilometrową pętlę, prowadzącą z Buska, przez Grochowiska, Pińczów, Gacki, Skotniki, Chotelek do Buska, oraz o połowę krótszą, 25 kilometrową, z Buska, przez Szaniec, Kameduły, Grochowiska, Wełecz do Buska.

Baza wypadowa rajdu mieściła się w Buskim Samorządowym Centrum Kultury. Tu od godziny 7.00 do 8.00 rano rejestrowali się piechurzy chcący zmierzyć się z 50-tką. Frekwencja dopisała – stawili się m.in. uczestnicy z Pińczowa, Kielc, Końskich, Starachowic, Skarżyska, Opoczna, Warszawy, Krosna i Krakowa. W imieniu władz samorządowych powitał ich burmistrz Waldemar Sikora. Życzył im dobrej pogody, wytrwałości na trasie i szczęśliwego dotarcia do mety w komplecie. Komendę do wymarszu o godzinie 8.30 wydał prezes buskiego PTTK, komandor rajdu, Sebastian Motyl.

 więcej