Jak podaje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w przyszłym tygodniu uruchomiony zostanie nabór wniosków o dofinansowanie w ramach zreformowanego programu „Czyste Powietrze”.

- Wypracowaliśmy uproszczenia w „Czystym Powietrzu”, które otwierają Polakom drzwi do łatwiejszego dofinansowania wymiany nieefektywnych źródeł ciepła i termomodernizacji domów jednorodzinnych. Czeka na to jeszcze prawie trzy miliony domów w Polsce. Zaangażowani w ten proces byli m.in. przedstawiciele rządu, samorządów, wojewódzkich funduszy ochrony środowiska, sektor bankowy i alarmy smogowe – wyjaśnia Piotr Woźny, Pełnomocnik Premiera ds. programu „Czyste Powietrze” i prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. - Będziemy przyglądali się temu, jak wnioskodawcy wdrażają się w nowe zasady, które przyspieszą tempo realizacji tego strategicznego dla Polski programu – dodał.

Więcej na temat zmian w programie Czyste Powietrze dostępne pod linkiem: http://nfosigw.gov.pl/o-nfosigw/aktualnosci/art,1575,czyste-powietrze-nabor-wnioskow-na-nowych-zasadach-od-15-maja-wspolpraca-z-bankami-i-pgnig-akademia-czystego-powietrza.html

Ponadto Ministerstwo Klimatu wspólnie z NFOŚiGW – z inicjatywy i ze wsparciem Polskiego Alarmu Smogowego – przygotowują cykl bezpłatnych webinariów pn. #AkademiaCzystegoPowietrza. Ich celem jest nie tylko szerzenie informacji na temat dotacji oferowanych w ramach programu „Czyste Powietrze”, ale również organizowanie szkoleń podnoszących kwalifikacje zawodowe firm remontowo-budowlanych, instalatorów pieców i osób zajmujących się ocieplaniem domów w celu sprawniejszej modernizacji energetycznej domów w ramach rządowych programów „Czyste Powietrze” i „Mój Prąd”. Pierwszą odsłonę Akademii przewidziano jeszcze w maju.

O szczegółach NFOŚiGW niebawem poinformuje na stronie: https://czystepowietrze.gov.pl