Steinheim (Niemcy)

Steinheim leży w odległości 1100 km od Buska-Zdroju w landzie Nadrenia Północna – Westfalia, niedaleko miasta Dortmund i Kolonia. Steinheim jako jednostka terytorialna składa się z miasta Steinheim o powierzchni 76 km2 i ośmiu wsi. Łącznie teren miasta i wsi zamieszkuje 14 tys. mieszkańców. Istotną rolę w życiu miasta odgrywa działalność ok. 150 rozmaitych stowarzyszeń. Jedno z nim zajmuje się organizacją karnawału, który co roku ściąga do Steinheim wielu turystów.

W 2006 r. miasto Steinheim było organizatorem IV Konferencji Miast Bliźniaczych, w której uczestniczyli przedstawiciele miast Haukipudas, Specchia, Szigetszentmiklós i Busko-Zdrój. Konferencja była współfinansowana ze środków Unii Europejskiej.

Współpraca ze Steinheim trwa od 4.10.2003 r.

Więcej informacji na stronie http://www.steinheim.de