Informacja
o zgłaszaniu kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych w wyborach do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic m. st. Warszawy oraz wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast zarządzonych na dzień 21 października 2018 r.

Zgodnie z kalendarzem wyborczym stanowiącym załącznik do Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 13 sierpnia 2018 r. w sprawie zarządzenia wyborów do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic m. st. Warszawy oraz wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, termin zgłaszania kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych upływa 21 września 2018 r.

Zasady zgłaszania kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych określa uchwała Państwowej Komisji Wyborczej z 13 sierpnia 2018 r. w sprawie sposobu zgłaszania kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych ds. przeprowadzenia głosowania w obwodzie oraz ds. ustalenia wyników głosowania w obwodzie, wzoru zgłoszenia oraz zasad powoływania tych komisji, w tym trybu przeprowadzania losowania, w wyborach do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic m.st. Warszawy oraz w wyborach wójtów, burmistrzów
i prezydentów miast.

Kandydatów do składów Obwodowych Komisji Wyborczych dokonują tylko pełnomocnicy wyborczy lub upoważnione przez nich osoby.

Zgłoszenia należy dokonać na druku stanowiącym załącznik do w/w uchwały, dostępnym na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju www.umig.busko.pl.

Zgłoszenia przyjmowane będą w Urzędzie Miasta i Gminy w Busku-Zdroju, ul. Mickiewicza 10, pok. nr 19 w godzinach pracy urzędu do dnia 21 września 2018 r. do godziny 15:00.