flaga i godlo

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW FUNDUSZU ROZWOJU KULTURY FIZYCZNEJ

PROGRAM SPORTOWA POLSKA – PROGRAM ROZWOJU LOKALNEJ INFRASTRUKTURY SPORTOWEJ – EDYCJA 2022

DOFINANSOWANIE 543 700,00zł
CAŁKOWITA WARTOŚĆ 2 072 000,00zł

W dniu 23.02.2023r. Gmina Busko-Zdrój zawarła z Ministerstwem Sportu i Turystyki Umowę Nr 2023/0049/0214/SubA/DIS/SP/22 o dofinansowanie zadania pn. „Budowa dwóch boisk wielofunkcyjnych: przy Zespole Placówek Oświatowych w Dobrowodzie oraz przy Zespole Placówek Oświatowych w Kołaczkowicach”.

W wyniku rozstrzygniętego postępowania przetargowego Gmina Busko- Zdrój zawarła:

• w dniu 28.06.2023r. umowę na realizację Części 1 dot. budowy boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Placówek Oświatowych w Dobrowodzie.
    Wykonawcą zadania została firma „RAD-BUD” Wiesław Radziejowski, ul. Kozienicka nr 88, lok.1, 26-600 Radom.
    Termin realizacji zadania: do 4 miesięcy od dnia podpisania umowy, tj. do dnia 28.10.2023r.
    Wartość za wykonanie Części nr 1 stanowi brutto: 1 092 000,00 zł.
  • w dniu 07.07.2023r. umowę na realizację Części 2 dot. budowy boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Placówek Oświatowych w Kołaczkowicach.
    Wykonawcą zadania został Zakład Remontowo-Budowlany Henryk Szafraniec, Kołaczkowice 99, 28-100 Busko-Zdrój.
    Termin realizacji zadania: do 4 miesięcy od dnia podpisania umowy, tj. do dnia 07.11.2023r.
    Wartość za wykonanie Części nr 2 stanowi brutto: 980 000,00 zł.

W ramach budowy boisk wielofunkcyjnych: przy Zespole Placówek Oświatowych w Dobrowodzie oraz przy Zespole Placówek Oświatowych w Kołaczkowicach zostaną wykonane:

1. boiska wielofunkcyjne o nawierzchni z trawy syntetycznej zawierające:
    • pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej/nożnej o wymiarach pola gry: 40x20m (do boiska wprowadzono koło środkowe wykorzystywane przy grze w piłkę nożną)
    • dwa pełnowymiarowe boiska do koszykówki o wymiarach pola gry: 15x28m
    • pełnowymiarowe boisko do siatkówki o wymiarach pola gry: 9x18m
    • pełnowymiarowy kort tenisowy o wymiarach pola gry: 10,97x23,77m
    • wyposażenie sportowe boiska: bramki, kosze do koszykówki i słupki z siatkami do siatkówki i tenisa ziemnego
    • piłkochwyty o wysokości 6,00m usytuowane na terenie boisk (pomiędzy ogrodzeniem boiska a bramkami).
  2. odwodnienie boisk
  3. ogrodzenie boisk o wysokości 4m wraz z furtką i bramą wjazdową
  4. oświetlenie boisk
  5. oświetlenie chodników przy boiskach
  6. elementy małej architektury: ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery
  7. ciągi komunikacyjne umożliwiające dojście do przedmiotowych boisk.