Dofinansowanie do budowy buskiego hospicjum

9 maja w Hospicjum w Busku-Zdroju mającym tymczasową siedzibę w Zespole Opieki Zdrowotnej, podpisana została pre-umowa na budowę „Domu Opieki Zdrowotnej – Hospicjum w Busku-Zdroju".

Dofinansowanie do budowy buskiego hospicjumBudowę buskiego hospicjum rozpoczęto wiele lat temu. Niewystarczające fundusze uniemożliwiły kontynuację prac. Dopiero w kwietniu 2018 r. przy dużym zaangażowaniu władz miasta, przyznane zostały przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego środki finansowe w wysokości ponad 10 mln zł, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego, działanie 7.3 „Infrastruktura Zdrowotna i Społeczna".

Dofinansowanie do budowy buskiego hospicjumPre-umowę podczas konferencji prasowej podpisali: Adam Jarubas – marszałek województwa świętokrzyskiego oraz Marian Jaworski prezes Fundacji św. Brata Alberta, która realizować będzie inwestycję.

Głównym celem projektu jest zwiększenie dostępności mieszkańców powiatów: buskiego, kazimierskiego i pińczowskiego do wysokiej jakości usług medycznych w zakresie opieki hospitacyjnej i paliatywnej poprzez oddanie do użytku w pełni wyposażonego hospicjum stacjonarnego, oddziału opiekuńczo – leczniczego oraz poradni medycyny paliatywnej.

Budowa obiektu potrwa ok. 2 lat. Kompleksową opieką w nowym budynku objętych zostanie ok.65 osób.

W konferencji uczestniczyli: Waldemar Sikora burmistrz miasta i gminy Busko-Zdrój, Jerzy Kolarz starosta Buski, Jarosław Zatorski społeczny dyrektor buskiego hospicjum wraz z pracownikami, Grzegorz Lasak dyrektor ZOZ w Busku-Zdroju, Grzegorz Gałuszka – dyrektor Uzdrowiskowego Szpitala Kompleksowej Rehabilitacji „Krystyna".