Busko powraca do kolarskich tradycji

175 kolarzy wystartuje w trzecim etapie XIII Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Szlakiem Walk Majora Hubala, który odbędzie się w Busku-Zdroju już 2 czerwca.

Busko powraca do kolarskich tradycji Busko powraca do kolarskich tradycji

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej 28 maja w buskim ratuszu o trasie wyścigu oraz przygotowaniach do tego wyjątkowego wydarzenia mówił m.in. Andrzej Sypytkowski główny organizator imprezy i wicemistrz olimpijski z Seulu w 1988r. Włodzimierz Rezner – komentator sportowy, dziennikarz i pasjonat kolarstwa przypomniał historię wyścigu.

Busko będzie organizatorem trzeciego etapu Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Szlakiem Walk Majora Hubala, który po Tour de Pologne, jest największą imprezą kolarską w Polsce.

Busko powraca do kolarskich tradycjiBusko powraca do kolarskich tradycji

W jeździe indywidualnej na czas na trasie długości 21 kilometrów wystartują zawodnicy z Włoch, Austrii, Francji, Niemiec, Holandii, Czech, Słowacji, Ukrainy Chile, Australii, Indii i Kazachstanu - utytułowani zawodnicy, a z numerem „1" pojedzie Maciej Paterski –zwycięzca ubiegłorocznego wyścigu.

Burmistrz Waldemar Sikora zapewnia, że organizacja wyścigu przebiega bardzo sprawnie. Podczas konferencji podkreślił również, że impreza sportowa jest znakomitą promocją miasta i kontynuacją tradycji kolarskich Buska.

Start i meta wyścigu będą usytuowane przy zatokach postojowych, przy ul. 1 Maja (obok kościółka św. Anny) i Sanatorium Oblęgorek.

Wydarzenie sportowe rozpocznie się o godz. 16.30.

Dekorację zwycięzców zaplanowano na godz. 20.30.

Serdecznie Państwa zapraszamy!

W związku z organizacją wyścigu w Busku-Zdroju powstaną utrudnienia w ruchu drogowym.

W godzinach 16.00-20.30 zamknięte dla ruchu będą ulice: Parkowa i Waryńskiego (od strony ul. Kopernika do ul. Grotta), 1 Maja oraz Starkiewicza. Zamknięta zostanie również ul. Świętokrzyska w Zbludowicach oraz droga wojewódzka 776 prowadząca do Wiślicy (do skrzyżowania z Kobylnikami za Lasem Chocholskim).

Busko powraca do kolarskich tradycjiBusko powraca do kolarskich tradycji

Utrudnienia w ruchu powstaną w ulicach: Armii Krajowej, Słowackiego, Słonecznej, Bajkowej, Rzewuskiego, Rehabilitacyjnej, Topolowej i Rokosza oraz w okolicy rond: Chrztu Polski (Zbludowice) i Niepodległości (Siesławice).

Busko powraca do kolarskich tradycjiBusko powraca do kolarskich tradycji

Na czas wyścigu niedostępny będzie parking przy Buskim Samorządowym Centrum Kultury, przy ul. Rzewuskiego oraz przy zatoce postojowej na ul. 1 Maja (obok kościółka św. Anny).

Ruch drogowy będzie odbywał się wyznaczonymi objazdami.

Film video z opisem tras