baner_solary2

Spotkanie z przedstawicielami Gmin Partnerskich W dniu 22 marca 2012 r. w Urzędzie Miasta i Gminy w Busku-Zdroju miało miejsce spotkanie z przedstawicielami Gmin Partnerskich, uczestniczących w projekcie pn.: „Instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych w gminach powiatu buskiego i pińczowskiego". W spotkaniu wzięli udział: Starosta Buski, Wójtowie, Skarbnicy oraz osoby odpowiedzialne merytorycznie za realizację projektu.

Uczestników spotkania przywitał Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemar Sikora, przedstawiając jednocześnie jego tematykę.

Omówiony został stan zaawansowania prac związanych z przygotowaniem projektu do realizacji. Poruszono także kwestie związane z finansowaniem projektu oraz formą przekazania solarów właścicielom budynków, na którym będą montowane, po okresie trwałości projektu.

Spotkanie miało charakter roboczy a towarzysząca mu dyskusja służyła wyjaśnieniu bądź doprecyzowaniu kwestii ważnych z punktu widzenia sprawnej realizacji projektu.