Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie.
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji lub wybrać inną z listy poniżej.

Przeglądarka FierFox Przeglądarka Google Chrome Przeglądarka Opera Przeglądarka Internet Explorera Przeglądarka Safari
Kategoria

Szkolenia młodzieży w ramach projektu

Zdjęcia szkolenia z wystawy w BSCK Zdjęcia szkolenia z wystawy w BSCK Zdjęcia szkolenia z wystawy w BSCK Zdjęcia szkolenia z wystawy w BSCK Zdjęcia szkolenia z wystawy w BSCK
Zdjęcia szkolenia z wystawy w BSCK Zdjęcia szkolenia z wystawy w BSCK Zdjęcia szkolenia z wystawy w BSCK Zdjęcia szkolenia z wystawy w BSCK Zdjęcia szkolenia z wystawy w BSCK
Zdjęcia szkolenia z wystawy w BSCK Zdjęcia szkolenia z wystawy w BSCK Zdjęcia szkolenia z wystawy w BSCK Zdjęcia szkolenia z wystawy w BSCK Zdjęcia szkolenia z wystawy w BSCK
Zdjęcia szkolenia z wystawy w BSCK Zdjęcia szkolenia z wystawy w BSCK Zdjęcia szkolenia z wystawy w BSCK Zdjęcia szkolenia z wystawy w BSCK  

 

baner solary

Nagrody w konkursie plastycznym wręczone!9 lutego br. w buskim ratuszu odbyło się uroczyste wręczenie nagród dzieciom biorącym udział w konkursie plastycznym zorganizowanym w ramach projektu pn. „ Instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych w gminach powiatu buskiego i pińczowskiego", współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Konkurs był zwieńczeniem cyklu szkoleń, przygotowanych dla klas piątych i szóstych szkół podstawowych z gmin objętych projektem solarnym.

Wzięli w nim udział przedstawiciele następujących szkół: Zespołu Placówek Oświatowych Nr 1 w Busku – Zdroju, Szkoły Podstawowej w Zbludowicach, Szkoły Podstawowej nr 3 w Busku – Zdroju, Szkoły Podstawowej w Siesławicach, Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Pacanowie.

Edukacja ekologiczna w ramach projektu - ABC energii słonecznejNa przełomie października i listopada zakończył się cykl szkoleń, zorganizowanych dla klas piątych i szóstych szkół podstawowych, zlokalizowanych w gminach objętych projektem pn.: „Instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych w gminach powiatu buskiego i pińczowskiego".

Szkolenia zostały przeprowadzone przez wyłonioną w przetargu nieograniczonym firmę „Zielona Planeta" z Chrzanowa i objęły ponad ośmiuset uczestników w czterdziestu grupach.

Celem szkoleń było przeprowadzenie aktywnej edukacji ekologicznej i obywatelskiej w zakresie odpowiedzialnego postępowania oraz zachowań proekologicznych. Dzieciom przedstawiono wagę i korzyści wynikające ze stosowania odnawialnych źródeł energii i ich wpływ na rozwój społeczny i ekonomiczny.

Zwieńczeniem cyklu szkoleń będzie konkurs plastyczny, którego rozstrzygnięcie przewiduje się w grudniu b.r. W jednych z ostatnich spotkań, zorganizowanych w Szkole Podstawowej nr 2 w Busku-Zdroju, wziął udział Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój, Pan Waldemar Sikora, dzieląc się z dziećmi własnymi refleksjami na temat kolektorów słonecznych, montowanych obecnie na terenie naszej gminy.

Edukacja ekologiczna w ramach projektu - ABC energii słonecznejEdukacja ekologiczna w ramach projektu - ABC energii słonecznej

Przypominamy, że szkolenia, zorganizowane w ramach projektu pn.: „Instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych w gminach powiatu buskiego i pińczowskiego" zostały w 75% sfinansowane ze środków szwajcarskich, w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.