Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie.
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji lub wybrać inną z listy poniżej.

Przeglądarka FierFox Przeglądarka Google Chrome Przeglądarka Opera Przeglądarka Internet Explorera Przeglądarka Safari
Kategoria

Koronawirus informacje i zalecenia

Moja sytuacja w czasie koronawirusa V etap 

Szanowni Państwo!

W Instytucie Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk, przy współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu, szukamy odpowiedzi na pytanie, jak pandemia wpłynęła na Państwa życie: rodzinne, zawodowe, społeczne.

Dlatego ponownie zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w kolejnym etapie badań i podzielenie się z nami informacjami o tym, jak pandemia wpłynęła na Wasze życie.

Chcemy dowiedzieć się co zmieniło się w tym niezwykle trudnym czasie.

Jeśli zechcielibyście Państwo odpowiedzieć na kilka pytań, będziemy niezwykle zobowiązani. Całość badania nie przekracza 4-6 minut.

Link do przedmiotowej ankiety: https://tiny.pl/924bh

Od 25 stycznia br. ze względu na znaczny wzrost zachorowań na Covid-19, także wśród dzieci, Oddział Ginekologiczno - Położniczy ZOZ Busko-Zdrój, został przeznaczony do hospitalizacji pacjentów poniżej 18 r.ż.

Szczegółowe informacje na stronie: http://szpitalbusko.pl/

Materiał źródłowy: http://szpitalbusko.pl/buska-ginekologia-i-poloznictwo-dla-dzieci-z-covid-19,,0,1,1,1,622,n.html

Grafika przedstawia logotyp oraz zdjęcie budynku SPZPOZ na ulicy Sądowej w Busku-Zdroju

Informujemy, że jeszcze w tym roku w Samodzielnym Publicznym Zespole Podstawowej Opieki Zdrowotnej przy ul. Sądowej w Busku-Zdroju rozpoczną się szczepienia dla dzieci w wieku 5-11 lat.

Osoby, które chcą dokonać rejestracji dzieci na szczepienie i uzyskać dodatkowe informacje w tej sprawie prosimy o kontakt:

  • z punktem szczepień zlokalizowanym w Przychodni Nr 1 w Busku-Zdroju, ul. Sądowa 9 pod nr tel. 413567117, 413567140 od poniedziałku do piątku w godz. 11.00 – 14.00
  • na całodobową i bezpłatną infolinię 989.

grafika zawiera treść - nowe zasady bezpieczeństwa i jest ilustracją do artykułu dot. przepisów w czasie pandemii

W związku z falą zakażeń SARS-CoV-2, Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych zmianach przepisów dotyczących zasad bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej.  Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój zachęca do zapoznania się z aktualnymi wytycznymi w tym zakresie.

Już od 15 grudnia zmienią się limity osób w transporcie zbiorowym (dopuszczalne będzie maksymalnie 75% pełnego obłożenia), natomiast w obiektach sakralnych, sportowych, restauracjach, kinach, barach i teatrach będzie mogło przebywać 30% maksymalnej liczby osób. Ponadto w kinach podczas seansów będzie obowiązywał zakaz jedzenia i picia. Od 15 grudnia do odwołania zostaną zamknięte kluby oraz dyskoteki, w Sylwestra  imprezy będą mogły odbywać się wyłącznie w ścisłym reżimie sanitarnym – uczestniczyć w nich będzie mogło maksymalnie 100 osób.

Plakat promujacy akcje 768x768

Informujemy, że w ramach kampanii informacyjno – promocyjnej zachęcającej mieszkańców województwa świętokrzyskiego do szczepień przeciw COVID-19 Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz przeprowadzi kampanię polegającą na możliwości skorzystania przez osoby, które w dniach: 1 grudnia 2021 – 27 grudnia przyjmą drugą, lub trzecią dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 z bezpłatnych biletów na wybrane seanse w kinie Helios w Kielcach, wybrane spektakle teatralne w Teatrze im. S. Żeromskiego w Kielcach bądź jednodniowe pobyty w Uzdrowisku Busko Zdrój S.A. i możliwość skorzystania z czterech wybranych zabiegów.

W związku z realizacją Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID – 19 Gmina Busko-Zdrój przypomina, że uruchomiony jest telefon kontaktowy, pod który mieszkańcy Gminy Busko-Zdrój mogą zamawiać bezpłatny transport do punktów szczepień.

Transport jest przeznaczony dla osób:

  • posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami
  • mających trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień)
  • z ustaloną datą i godziną szczepienia dla osób 70+

Koło Gospodyń Wiejskich z Kołaczkowic włącza się w akcję #SZCZEPIMYSIĘ Z KGW

W najbliższą niedzielę tj. 22 sierpnia 2021 r. w Kołaczkowicach w godz. od 14.00 do 19.00 odbędzie się Festyn w ramach Narodowego Programu #SzczepimySię z KGW.

W ramach akcji prowadzona będzie indywidualna edukacja zdrowotna oraz promocja szczepień. Warto podkreślić, że podczas akcji będzie możliwość zaszczepienia się przeciwko COVID-19 bez uprzedniej rejestracji, a wykonywać je będą pracownicy SPZPOZ Busko-Zdrój.

W najbliższą niedzielę tj. 15 sierpnia 2021 r. w Ośrodku Zdrowia w Dobrowodzie w godz. od 9.00 do 14.00 odbędzie się kolejna akcja z cyklu "Białych niedziel".

#SZCZEPIMY SIĘ

W ramach akcji prowadzone będą pomiary: poziomu glukozy (glukometrem) oraz ciśnienia tętniczego krwi, indywidualna edukacja zdrowotna oraz promocja szczepień.Warto podkreślić, że podczas akcji będzie możliwość zaszczepienia się jedno dawkową szczepionką przeciwko COVID-19 bez uprzedniej rejestracji, a wykonywać je będą pracownicy SPZPOZ Busko-Zdrój.

W związku z realizacją Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID – 19 Gmina Busko-Zdrój przypomina, że uruchomiony jest telefon kontaktowy, pod który mieszkańcy Gminy Busko-Zdrój mogą zamawiać bezpłatny transport do punktów szczepień.

Transport jest przeznaczony dla osób:

  • posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami
  • mających trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień)
  • z ustaloną datą i godziną szczepienia dla osób 60 i 70+

 Podczas dzisiejszej konferencji prasowej ogłoszono, iż od maja nastąpi stopniowe luzowanie obostrzeń według zaplanowanego harmonogramu:

OD 1 MAJA

Majowe zmiany w obostrzeniach

Jednolite zasady bezpieczeństwa w całym kraju – otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne

Sport – uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu: limit – max. 50 osób

Sport – uprawianie sportu w krytych obiektach sportowych oraz na basenach:dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży
max. 50 proc. obłożenia obiektu