Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie.
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji lub wybrać inną z listy poniżej.

Przeglądarka FierFox Przeglądarka Google Chrome Przeglądarka Opera Przeglądarka Internet Explorera Przeglądarka Safari
Kategoria

Koronawirus informacje i zalecenia

baner

UWAGA!!!

Nie ma już możliwości zarejestrowania się na szczepienie przeciwko COVID-19 bezpośrednio w punkcie szczepień przy Ośrodku Zdrowia, ul. Sądowa w Busku-Zdroju.

Osoby zainteresowane szczepieniami mają możliwość zgłoszenia chęci zaszczepienia się poprzez:

Infolinię 989

Formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie

https://szczepimysie.pacjent.gov.pl/

SMS, pod numerem 664 908 556

Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna wraz z Państwowym Powiatowym Inspektoratem Sanitarnym w Busku-Zdroju zachęca do zapoznania się z kampanią informacyjną Ministerstwa Zdrowia i KPRM pod hasłem #SzczepimySię.

Strona informacyjna

https://www.gov.pl/web/szczepimysie

Filmy informacyjne

https://www.youtube.com/watch?v=3Fz4WBREZ60

https://www.youtube.com/channel/UCFNTA9OJobnolDKH1EnZ66A

https://www.youtube.com/watch?v=hZUuv9UYHLg

Informacja dla mieszkańców w sprawie transportu do punktów szczepień przeciwko COVID -19 13.01.2021

W związku z realizacją Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID – 19 Gmina Busko-Zdrój uruchomiła telefon kontaktowy, pod który mieszkańcy Gminy Busko-Zdrój będą mogli zamawiać bezpłatny transport do punktów szczepień.

Transport jest przeznaczony dla osób:

  • posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami.
  • mających trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień).
  • z ustaloną datą i godziną szczepienia

Zapotrzebowanie na transport można zgłaszać pod numerem telefonu: 41 370 52 74

  • Pan Dariusz Grela
  • Pan Kazimierz Ścibiło

700x295szcepimy sie zgloszenia

Harmonogram rejestracji

Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:

  • od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat
  • od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat

Tygodniowa dostawa szczepionek obejmie 30 pacjentów przy liczbie zapisanych do naszej placówki: 80-latków (1482 osoby) i 70- latków (2337 osób).

Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021r.

O starcie rejestracji dla kolejnych grup będziemy informować na bieżąco.

Zapisz się na szczepienia:

1. Dzwoniąc na całodobową i bezpłatną infolinię - 989

Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców.

Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.

Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

Informujemy, że w dniu 23.12.2020 r. oraz 27.12.2020 r. w godzinach od 14.00 do 18-00 na Placu Zwycięstwa ( obok postoju taksówek) uruchomiony zostanie mobilny punkt badań w kierunku SARS-CoV-2.

W Dzienniku Ustaw opublikowano zapowiadane przez Premiera Mateusza Morawieckiego Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Złagodzono w nim obostrzenia dotyczące działalności handlowej w galeriach i parkach handlowych oraz w funkcjonowania bibliotek. W najbliższy poniedziałek 30 listopada 2020 r. otwarta zostanie m.in. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Busku-Zdroju oraz wszystkie jej filie na terenie gminy. Z bibliotek można będzie korzystać z zachowaniem ścisłego reżimu sanitarnego i przy zachowaniu limitu 1os. na 15 m2.

Nadal utrzymane zostały pozostałe obostrzenia, w tym dotyczące zachowania dystansu społecznego oraz obowiązkowego noszenia maseczek w przestrzeni publicznej.

W ciągu najbliższych 30 dni nie zmieni się sytuacja uczniów, którzy będą kontynuować naukę zdalną (aktualnie do 3 stycznia 2021 r.), a zgodnie z zapowiedzią Prezesa Rady Ministrów 4 stycznia 2021 r. rozpoczną skumulowane dla całego kraju, dwutygodniowe ferie zimowe. Dzieci i młodzież poniżej 16 r.ż. nadal obowiązuje zakaz samodzielnego poruszania się od poniedziałku do piątku (w dniach nauki szkolnej) do godziny 16-tej.

Spisz się sam i pomóż swojej gminie wygrać w konkursie Prezesa GUS

Weekendowy Konkurs SPISowy z Radiem Kielce (edycja XI)

Konkurs z cyklu Weekendowe konkursy SPISowe Urząd Statystyczny w Kielcach oraz Radio Kielce zapraszają do udziału w kolejnej edycji weekendowego konkursu SPISowego.

Użytkownicy gospodarstw rolnych z województwa świętokrzyskiego, którzy spisali się w Powszechnym Spisie Rolnym 2020 samodzielnie przez Internet lub na infolinii spisowej w terminie od 9 do 15 listopada br. mają szansę na wygranie super nagród.

Szanowni Państwo!

Na podstawie decyzji Prezesa Rady Ministrów z dnia 4.10.2020 r. wprowadzającej dalsze restrykcje nakazy i zakazy w związku z wystąpieniem stanu epidemii w Polsce informujemy o ograniczeniach, jakie będą obowiązywać od soboty, 7 listopada 2020 r.

Na terenie całej gminy obowiązuje zakaz samodzielnego przemieszczania się dzieci i młodzieży do lat 16 od poniedziałku do piątku  w godz. od 8:00 do 16:00 muszą przemieszczać się pod opieką rodzica lub opiekuna. Wszystkich mieszkańców w trakcie przemieszczania się i przebywania w miejscach publicznych zobowiązuje są do noszenia maseczek oraz zachowania co najmniej 1,5-metrowej odległości.

Od soboty 7.11.2020 r. zamknięte zostają lokalne instytucje kultury, sportu i rekreacji tj.: Buskie Samorządowe Centrum Kultury, w tym kino i Centrum Informacji Turystycznej, Galeria BWA „Zielona”, a także orliki i boiska szkolne. Zamknięta pozostaje Pływalnia Miejska przy ul. Grotta 3.

Obowiązuje całkowity zakaz organizacji wesel, komunii i innych uroczystości okolicznościowych. W zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć max. 5 osób. Zamknięte do odwołania pozostają lokalne kluby nocne i dyskoteki. Restauracje mogą działać jedynie w trybie wydawania posiłków na wynos. Hotele dostępne są tylko dla gości przebywających w podróży służbowej.