Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie.
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji lub wybrać inną z listy poniżej.

Przeglądarka FierFox Przeglądarka Google Chrome Przeglądarka Opera Przeglądarka Internet Explorera Przeglądarka Safari
Kategoria

Aktualności - kolektory słoneczne

baner solary2Informujemy, że na wszystkich instalacjach solarnych wykonanych przez konsorcjum firm Wiktor i Eco-Team w ramach projektu pn. „Instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych w gminach powiatu buskiego i pińczowskiego" zostaną przeprowadzone przeglądy gwarancyjne wraz z wymianą czynnika obiegowego (glikol). Przeglądy instalacji wraz z wymianą glikolu będą realizowane w terminach 19.02.2020 – 31.05.2020 i 01.09.2020 – 19.02.2021 z wyłączeniem miesięcy letnich ze względu na utrudnioną czynność odpowietrzenia instalacji solarnej po wymianie czynnika obiegowego.

Termin dokonania przeglądu z wymianą glikolu będzie ustalany z Beneficjentami telefonicznie, jak dotychczas podczas corocznych przeglądów.

W związku z powyższym Gmina Busko-Zdrój jako Zamawiający zwraca się do Mieszkańców Gminy Busko-Zdrój o udostępnienie instalacji solarnych do przeprowadzenia w/w czynności.

W przypadku ewentualnych wątpliwości Mieszkańców co do prawidłowości przeprowadzonej wymiany prosimy o ich przekazywanie do Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nagrodzono innowacyjne gminy w Świętokrzyskiem.Nagrody laureatom szóstej edycji plebiscytu „Innowacyjna Gmina Województwa Świętokrzyskiego 2017" wręczyli wicemarszałek Jan Maćkowiak i Marek Szczepanik, członek Zarządu Województwa. Uhonorowano Busko-Zdrój i Chęciny.

Organizatorem przedsięwzięcia był Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Departament Polityki Regionalnej, Oddział ds. Innowacji i Transferu Wiedzy. Plebiscyt miał na celu aktywizację samorządów w obszarze innowacyjności, między innymi przez promowanie nowoczesnych działań i rozwiązań w różnych obszarach, zaś dla gmin wiejskich i miejsko-wiejskich z regionu okazja do poznania i wdrożenia w ramach dobrych praktyk rozwiązań, które już sprawdziły się w innych gminach.

- Dla nas to ważny konkurs, bo warto być nowoczesnym. Chcemy, aby innowacyjność nie była tylko hasłem - mówił Jan Maćkowiak, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego.

- Innowacja to szerokie pojęcie, najczęściej rozumiane jako innowacje w gospodarce, ale przecież innowacje mogą być w pracy urzędów, samorządów, w opiece społecznej, edukacji, w wielu dziedzinach życia. I mamy przykład - gmina Busko-Zdrój szerzej podeszła do innowacji, bo mamy projekt, które będzie służył mieszkańcom, ale także korzystnie wpłynie na środowisko, a w przypadku gminy Chęciny mamy innowację w edukacji – mówił Marek Szczepanik, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

Inwestycja pn. „Instalacja systemów energii odnawialnej w gminach powiatu buskiego i pińczowskiego" została nagrodzona w konkursie Top Inwestycje Polski Wschodniej 2017.

Docenieni za inwestycje Docenieni za inwestycje

Konkurs miał za zadanie wskazanie inwestycji m.in. samorządowych, których efekt jest ważny dla regionu i jego mieszkańców. W ocenie jury brało pod uwagę: funkcjonalność inwestycji i jej rozmach, nowatorstwo, walory estetyczne, współpracę z lokalną społecznością i aktywne gospodarowanie finansami.

baner solary2

Konferencja podsumowująca projekt solarnyW dniu 25 kwietnia 2017r. odbyła się konferencja podsumowująca Projekt pn. „Instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych w gminach powiatu buskiego i pińczowskiego". Podczas konferencji, która odbyła się w Buskim Samorządowym Centrum Kultury podsumowano lata współpracy naszej gminy, jako Instytucji Realizującej z przedstawicielami strony szwajcarskiej.

W konferencji uczestniczyli przedstawiciele Biura Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy, Centrum Projektów Polska Cyfrowa, samorządów z województwa świętokrzyskiego, wykonawców oraz mediów.

Podczas konferencji odbyło się uroczyste odebranie wykonanych przez Powiat Buski w ramach projektu instalacji modelowych zlokalizowanych przy Zespole Szkół Techniczno – Informatycznych w Busku Zdroju.

Meleks dla Zakładu Usług KomunalnychZakład Usług Komunalnych otrzymał nowy meleks. Kolejny nabytek placówki zajmującej się utrzymaniem zieleni w mieście z pewnością będzie w stu procentach wykorzystany.

Samochód typu pick-up z zasilaniem akumulatorowym sprawdzał 13 września wiceburmistrz Tomasz Mierzwa, który w celach testowych zrobił rundę meleksem wokół nowego parku zdrojowego.

Jest to pojazd samowyładowczy, z ogrzewaną dwuosobowa kabiną i skrzynią o ładowności 1 000 kg, napędzany silnikiem elektrycznym zasilany z akumulatorów o napięciu 48V. Maksymalna prędkość pojazdu to 25 km/h. Posiada on skrzynię ładunkową o wymiarach 1,15m x 1,70m i dodatkowy komplet kół z zimowymi oponami. Spełnia wszelkie warunki techniczne wymagane dla pojazdu wolnobieżnego w ruchu drogowym na drogach publicznych.

baner solary2

Informujemy, że instalacje solarne zamontowane u Państwa są ubezpieczone przez naszą Gminę do czerwca 2022 roku. Zakres ubezpieczenia obejmuje miedzy innymi uszkodzenie, zniszczenie lub utratę solarów wskutek:

Ogień/Pożar – niezależnie od przyczyny, osmalenie, przypalenie, dym i sadzę (niezależnie od miejsca ich powstania), Pośrednie lub bezpośrednie wyładowanie atmosferyczne oraz wszelkie szkody następcze z tym związane, wybuch, eksplozję, implozję, uderzenia w przedmiot ubezpieczenia każdego rodzaju pojazdu lądowego, upadek statku powietrznego jego części, ładunku lub zrzutu paliwa, wiatr o sile przekraczającej 15m/s, Deszcz nawalny, grad, napór/ciężar śniegu i lodu, trzęsienie ziemi, zapadanie i osuwanie się ziemi, lawinę, upadek drzew, budynków lub budowli oraz innego mienia/rzeczy/przedmiotów na ubezpieczone mienie z innych przyczyn niż napór śniegu, lodu lub szadzi, niezależnie kto jest właścicielem urządzeń lub budowli które wyrządziły szkodę, zalanie spowodowane awarią lub wadliwym działaniem wszelkiego rodzaju urządzeń wodno kanalizacyjnych, centralnego ogrzewania lub innych urządzeń technicznych lub technologicznych, uderzenie fali dźwiękowej, powódź – rozumiana min. jako szkoda spowodowana przez podniesienie się wody stojącej lub płynącej oraz spływ wody ze zboczy w tym przenoszone przedmioty przez wody powodziowe, prowadzonej akcji ratowniczej, gaśniczej lub ewakuacji; szkody elektryczne tj. uszkodzenie ubezpieczonego mienia na skutek wystąpienia min. następujących zdarzeń: uszkodzenia izolacji, zwarcie, zmiana wartości napięcia lub częstotliwości sieci zasilającej, zanik napięcia jednej lub kilku faz, niezadziałanie lub wadliwe funkcjonowanie zabezpieczeń chroniących przed napięciem, kradzieżą z włamaniem, kradzieżą paneli słonecznych, rabunkiem, dewastację lub wandalizmem, graffiti oraz stłuczeniem paneli solarnych.

Pod patronatem Biura Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy przy Ambasadzie Szwajcarii 9 czerwca 2016 r. odbyła się konferencja pn. „Inwestycje w odnawialne źródła szansą zrównoważonego rozwoju regionów Polski".

Konferencja solarna w Krakowie Konferencja solarna w Krakowie

Konferencję rozpoczęto pokazem filmu przedstawiającym projekty z zakresu odnawialnych źródeł energii zrealizowanych w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Dyskutowano m.in. o wpływie domowych instalacji grzewczych na stan powietrza w regionie oraz o wsparciu gmin i powiatów dla mieszkańców w zastępowaniu konwencjonalnych źródeł energii źródłami odnawialnym.

baner solary2

Informujemy, iż w dniu 9 czerwca 2016 r. w Auditorium Maximum UJ w Krakowie odbędzie się konferencja organizowana pod patronatem Biura Szwajcarsko Polskiego Programu Współpracy przy Ambasadzie Szwajcarii pn. „Inwestycje w odnawialne źródła energii szansą zrównoważonego rozwoju regionów Polski".

Konferencja organizowana jest przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki wspólnie z partnerami:

Miasto i Gmina Busko Zdrój, Gmina Mszana Dolna, Miasto i Gmina Niepołomice, Powiat Suski oraz Biurem Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy.

Podczas konferencji prezentowane będą doświadczenia instytucji realizujących projekty solarne w ramach Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy:

  • Związek Gmin Dorzecza Wisłoki z/s w Jaśle, projekt: „Instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki", Nr KIK/66, 20 gmin,
  • Gmina Busko Zdrój, projekt „Instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych w gminach powiatu buskiego i pińczowskiego", Nr KIK/46, 12 gmin,
  • Gmina Mszana Dolana, projekt "Odnawialne źródła energii w Mszanie Dolnej oraz gminach partnerskich", Nr KIK/50, 6 gmin,
  • Gmina Niepołomice, projekt „Instalacja systemów energii odnawialnej w Gminach Niepołomice, Wieliczka, Skawina oraz Miechów na budynkach użyteczności publicznej oraz w domach prywatnych", Nr KIK/41, 6 gmin,
  • Powiat Suski, projekt „Program zwiększenia wykorzystania odnawialnych źródeł energii i poprawy jakości powietrza w obrębie obszarów NATURA 2000", Nr KIK/44, 9 gmin.

Formuła konferencji obejmuje zarówno wystąpienia przedstawicieli Szwajcarii i uznanych autorytetów z Polski jak i dyskusje panelowe z udziałem przedstawicieli instytucji realizujących projekty – gdzie będzie możliwość zadawania pytań.

Mamy nadzieję, że konferencja będzie doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i ciekawej dyskusji o inwestycjach w odnawialne źródła energii, ubóstwie energetycznym, strategiach zrównoważonego rozwoju i gospodarki niskoemisyjnej oraz problemach zanieczyszczenia powietrza.

plakat nr 3 2015rok

plakat nr 2 2015rok