baner solary

„Instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych w gminach powiatu buskiego i pińczowskiego"

Gmina Busko – Zdrój informuje wszystkich mieszkańców gminy, którzy złożyli wnioski o udział w projekcie, iż termin podpisywania umów na montaż instalacji solarnych wyznaczony został do dnia 15 grudnia 2014r.

Jednocześnie informujemy, że w przypadku nie wyczerpania do dnia 15 grudnia limitu instalacji możliwych do zamontowania, kolejne umowy będą zawierane wg. kolejności osób zgłaszających się, bez brania pod uwagę terminu złożenia wniosku o udział w projekcie.

Wszelkie informacje na temat projektu dostępne są na stronie internetowej Gminy Busko-Zdrój www.umig.busko.pl , w zakładce „kolektory słoneczne", bądź w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Busko-Zdrój przy ul. Mickiewicza 10, pok. Nr 37 i 36b lub pod nr telefonów: 41 370 52 67 i 41 370 52 06.

Przypominamy, iż Projekt współfinansowany jest przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Dofinansowanie projektu w ramach Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy (SPPW) stanowi 75% kosztów kwalifikowanych. Dzięki dofinansowaniu udział mieszkańca w kosztach montażu kolektora na jego budynku wynosi jedynie 25% kosztów kwalifikowanych, czyli, w zależności od wielkości instalacji, od 2,4 tys. zł do 3,1 tys. zł.