baner solary2Informujemy, że na wszystkich instalacjach solarnych wykonanych przez konsorcjum firm Wiktor i Eco-Team w ramach projektu pn. „Instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych w gminach powiatu buskiego i pińczowskiego" zostaną przeprowadzone przeglądy gwarancyjne wraz z wymianą czynnika obiegowego (glikol). Przeglądy instalacji wraz z wymianą glikolu będą realizowane w terminach 19.02.2020 – 31.05.2020 i 01.09.2020 – 19.02.2021 z wyłączeniem miesięcy letnich ze względu na utrudnioną czynność odpowietrzenia instalacji solarnej po wymianie czynnika obiegowego.

Termin dokonania przeglądu z wymianą glikolu będzie ustalany z Beneficjentami telefonicznie, jak dotychczas podczas corocznych przeglądów.

W związku z powyższym Gmina Busko-Zdrój jako Zamawiający zwraca się do Mieszkańców Gminy Busko-Zdrój o udostępnienie instalacji solarnych do przeprowadzenia w/w czynności.

W przypadku ewentualnych wątpliwości Mieszkańców co do prawidłowości przeprowadzonej wymiany prosimy o ich przekazywanie do Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy ponadto, że przegląd wykonany w w/w terminach jest ostatnim przeglądem rocznym w trakcie okresu gwarancyjnego, który obowiązuje do dnia 20.02.2021r. Niemniej jednak okres gwarancji na:

1. kolektory słoneczne - obowiązuje do dnia 20.02.2026r.
  2. zasobnik na wodę - obowiązuje do dnia 20.02.2023r.

Prosimy zatem Beneficjentów projektu o wskazanie wszystkich zauważonych nieprawidłowości w obrębie własnych instalacji solarnych i wyjaśnienie wątpliwości w tym zakresie podczas wykonywanego ostatniego przeglądu instalacji.