Dnia 15 grudnia 2021 r. w Urzędzie Miasta i Gminy w Busku-Zdroju odbyło się spotkanie członków MOF Busko-Zdrój. W spotkaniu uczestniczyli członkowie MOF, tj. przedstawiciele: Gminy Busko-Zdrój, Gminy Stopnica oraz Wykonawca Strategii.

Spotkanie w sprawie projektów Strategicznych dla MOF Busko-Zdrój Spotkanie w sprawie projektów Strategicznych dla MOF Busko-Zdrój Spotkanie w sprawie projektów Strategicznych dla MOF Busko-Zdrój

Zebranych powitał Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemar Sikora, który podkreślił wagę dokumentu strategicznego dla rozwoju obydwu Gmin. Następnie głos zabrał Paweł Walczyszyn, Wykonawca Strategii Rozwoju MOF Busko-Zdrój, który poinformował zebranych o stanie przygotowania dokumentu strategicznego oraz poprosił o przedstawienie stanu gotowości dokumentacyjnej poszczególnych zadań w projektach strategicznych. Przedstawiciele Gminy Busko-Zdrój oraz Gminy Stopnica przedstawili działania, gotowe do realizacji, posiadające dokumentację, lub będące w trakcje jej opracowywania. Wytypowano również przedsięwzięcia, które będą gotowe do realizacji w 2023 r. Zebrani dyskutowali również nad zadaniami, które będą priorytetowe dla obydwu samorządów pod kątem zapotrzebowania na ich realizację.

Sporządziła: Anna Garlej