Szanowni Państwo,

W dniu 2 października 2022r. odbyło się drugie spotkanie związane z opracowywanym dokumentem pn. „Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Busko-Zdrój”. Spotkanie odbyło się w formie online. Każda zainteresowana osoba, która była chętna do udziału w spotkaniu mogła zgłosić swój akces poprzez wskazany adres email i uzyskać link do spotkania.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju, przedstawiciel wykonawcy - grupy Refunda, Radny Rady Miejskiej w Busku-Zdroju oraz przedstawiciele Zakładu Usług Komunalnych w Busku-Zdroju - jako jednostka zarządzająca infrastrukturą komunikacyjną w granicach administracyjnych Gminy Busko-Zdrój.

Spotkanie miało na celu przedstawienie analizy SWOT, która została stworzona w oparciu o dokumenty strategiczne oraz zgłoszone potrzeby, propozycje i preferencje kluczowych interesariuszy, które zostały omówione na spotkaniu w dniu 20 września bieżącego roku.

Ponadto, na spotkaniu zaprezentowano działania i wskaźniki dla planu zrównoważonej mobilności miejskiej, których głównym celem jest m.in. zapewnienie wysokiego poziomu dostępności transportu publicznego, rozwój gospodarki niskoemisyjnej, poprawa dostępności do infrastruktury komunikacyjnej (w tym: budowa centrum komunikacyjnego stworzona na bazie istniejącego dworca autobusowego z parkingiem wielopoziomowym przy ul. Waryńskiego w Busku-Zdroju), poprawa jakości podróży mieszkańców, kuracjuszy i turystów oraz rozbudowa sieci drogowej i tras rowerowych oraz wyznaczenie nowych miejsc parkingowych na terenie miasta Busko-Zdrój.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w spotkaniu.