Busko-Zdrój jest w trakcie opracowywania
„Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Busko-Zdrój na lata 2015-2025"

Gmina Busko – Zdrój jest w trakcie opracowywania „Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Busko-Zdrój na lata 2015-2025", tj. dokumentu stanowiącego formalną podstawę ubiegania się o dofinansowanie projektów rewitalizacyjnych ze środków Unii Europejskiej w nowej perspektywie finansowej na lata 2014-2020.

Przez rewitalizację należy rozumieć „skoordynowany proces prowadzony wspólnie przez władzę samorządową, społeczność lokalną i innych uczestników, będący elementem polityki rozwoju i mający na celu przeciwdziałanie degradacji przestrzeni zurbanizowanej i zjawiskom kryzysowym, pobudzanie rozwoju i zmian jakościowych poprzez wzrost aktywności społecznej i gospodarczej, poprawę środowiska zamieszkania oraz ochronę dziedzictwa narodowego, przy zachowaniu zasad zrównoważonego rozwoju". (Komitet naukowy projektu badawczego - IRM, UJ, SGH pt. „Rewitalizacja miast polskich jako sposób zachowania dziedzictwa materialnego i duchowego oraz czynnik zrównoważonego rozwoju").

W wyniku przeprowadzonej diagnozy Buska – Zdroju wyodrębnione zostały zdegradowane obszary miasta, na których koncentrować się będą działania rewitalizacyjne, tj. strefa „A" i „B" ochrony uzdrowiskowej.

Nadrzędnym celem prac nad Lokalnym Programem Rewitalizacji jest sformułowanie projektów, możliwie bliskich oczekiwaniom i potrzebom społeczności lokalnej, dlatego też zwracamy się z prośbą o aktywne wzięcie udziału w pracach nad dokumentem i wypełnienie zamieszczonej poniżej fiszki projektowej. Została ona specjalnie przygotowana do zgłaszania pomysłów, propozycji projektów do realizacji na zdegradowanych obszarach miasta dotyczących sfery przestrzennej, społecznej, gospodarczej, środowiskowej i kulturowej, tak aby skumulowane działania przyczyniły się do poprawy jakości życia mieszkańców.

FISZKA PROJEKTOWA

Wypełnioną fiszkę projektową dotyczącą rewitalizacji można zostawić w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta i Gminy Busko – Zdrój (pok. nr 3) lub przesłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 21.11.2014 roku.

Jednocześnie, mamy przyjemność zaprosić Państwa na Konferencję związaną z trwającymi pracami nad Lokalnym Programem Rewitalizacji, która odbędzie się 20.11.2014 roku, o godz. 16.00 w Buskim Samorządowym Centrum Kultury (aula).

Z poważaniem,
Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Dokument do pobrania [ pdf ].