Konsultacje społeczne w sprawie oddziaływania na środowisko skutków realizacji Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Busko-Zdrój.

Artykuł 40 ust.1 i 2 ustawy Prawo ochrony środowiska z dnia 27.04.2001 r. (Dz. U. z 2008 r. Nr 25 poz. 250 t.j.) nakłada obowiązek przeprowadzenia postępowania w sprawie oceny oddziaływania na środowisko skutków realizacji dokumentów strategicznych (m. in. programów w dziedzinie transportu, gospodarki wodnej, turystyki i wykorzystania terenu) opracowywane przez organy administracji. Zapisy te są przeniesieniem do prawodawstwa polskiego postanowień Dyrektywy 2001/42/WE z 27.06.2001 r. w sprawie oceny wpływu niektórych planów i programów na środowisko.

W związku z powyższym, opracowując aktualizację Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Busko-Zdrój, przystąpiono jednocześnie do opracowania prognozy oddziaływania na środowisko projektu tego dokumentu.

Tekst Prognozy oddziaływania na środowisko projektu aktualizacji Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Busko-Zdrój dostępny jest w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju, w zakładce System Informacji o Środowisku, pod adresem WWW: http://www.busko-zdroj.sios.pl/ , w karcie typu F. Ponadto prognoza jest dostępna do wglądu w Wydziale Rozwoju Strategicznego, Inwestycji i Drogownictwa Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju, ul. Mickiewicza 10, 28-100 Busko-Zdrój, pok. nr 36c.

Mieszkańcy Miasta Busko-Zdrój zostali poinformowani o możliwości wnoszenia uwag do prognozy poprzez obwieszczenie Burmistrza, wywieszone na tablicy ogłoszeń i zamieszczone na stronie internetowej Urzędu.

Celem prowadzonych konsultacji jest zapoznanie społeczeństwa z Lokalnym Programem Rewitalizacji Miasta Busko-Zdrój oraz skutkami jego realizacji w kontekście ochrony środowiska. Uwagi, wnioski i zastrzeżenia wniesione przez zainteresowane strony zostaną przeanalizowane i w przypadkach uzasadnionych zostaną uwzględnione w wykonywanym opracowaniu.

Prognoza oddziaływania na środowisko [ pdf ].