polski lad

W dniu 04.10.2022r. Gmina Busko-Zdrój zawarła z Bankiem Gospodarstwa Krajowego Promesę dofinansowania inwestycji z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych Nr Edycja2/2021/183/PolskiLad na realizację Inwestycji, polegającej na Poprawie efektywności energetycznej budynku Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju.

Przedmiotem projektu jest poprawa efektywności energetycznej budynku Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju obejmująca również montaż instalacji fotowoltaicznej. W ramach zadania planuje się wykonanie docieplenia budynku, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, modernizację instalacji centralnego ogrzewania, wymianę oświetlenia na energooszczędne typu LED, montaż instalacji fotowoltaicznej, wykonanie instalacji klimatyzacji.

Kwota Promesy wynosi 3.116.700,00 PLN

W dniu 11.10.2022r., w wyniku rozstrzygnięcia postępowania przetargowego Gmina Busko-Zdrój zawarła umowę na realizację zadania z Wykonawcą robót Zakładem Remontowo-Budowlanym Piotr Kapusta z siedzibą ul. Dr Piotrowskiego 41, 28-130 Stopnica. Zgodnie z umową wartość robót budowlanych wynosi 5.750.000,00 zł brutto.

Realizowane zadanie dofinansowane jest ponadto w ramach projektu pn. „Poprawa efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej w Gminie Busko-Zdrój - etap III” ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, oś priorytetowa 3 „Efektywna i zielona energia”, działanie 3.3 Poprawa efektywności energetycznej z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii w sektorze publicznym i mieszkaniowym.