polski lad

W dniu 16.01.2023r. Gmina Busko-Zdrój uzyskała z Banku Gospodarstwa Krajowego Promesę dofinansowania inwestycji pn. „Rozbudowa infrastruktury przedszkolnej w Busku-Zdroju” z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych – Nr Edycja 2/2021/17/PolskiLad.

Kwota Promesy wynosi 7.089.000,00zł , co stanowi 85,00% ostatecznej wartości inwestycji.

Inwestycja została podzielona na 2 części:

• Część 1 - Przebudowa i termomodernizacja obiektu gminnego na ul. ppłk. Srogiego w Busku- Zdroju z przeznaczeniem na Publiczne Przedszkole nr 1. Budynek zostanie wyremontowany, poddany termomodernizacji, wymieniona zostanie stolarka, instalacje wewnętrzne, zamontowana zostanie instalacja fotowoltaiczna oraz zakupione zostanie niezbędne wyposażenie.
  • Część 2 - Rozbudowa, nadbudowa Publicznego Przedszkola Nr 3 w Busku-Zdroju z zagospodarowaniem terenu wokół budynku. W budynku wykonane zostaną i wyposażone dodatkowe sale do zajęć edukacyjnych, ruchowo-korekcyjnych z zapleczem higieniczno-sanitarnym oraz windą osobową.

W dniu 24.01.2023r. zawarto umowy na realizację ww. części. Wykonawcą, wyłonionym w drodze postępowania przetargowego, została firma HPM Szafraniec S.C. Paweł Szafraniec Mariusz Szafraniec z siedzibą ul.Wyszyńskiego 72, 28-100 Busko-Zdrój.

Wartość zakresu Części 1 wynosi 1.540.000,00zł. Termin zakończenia realizacji zadania przewidziało na dzień 24.02.2024r. (13 miesięcy od daty zawarcia umowy na roboty).

Wartość zakresu Części 2 wynosi 6.800.000,00zł. Termin zakończenia realizacji zadania przewidziało na dzień 24.06.2024r. (17 miesięcy od daty zawarcia umowy na roboty).

Nad realizacją ww. zadań będą sprawować nadzór inwestorski branżowi inspektorzy nadzoru inwestorskiego:

• branża sanitarna i elektryczna: MDinwest Mirosław Łakomiec z siedzibą: ul.1-go Maja 191, 25-655 Kielce – wyłoniony w postępowania przeprowadzonym w trybie Zaproszenia do złożenia oferty cenowej,
  • branża konstrukcyjno-budowlana: w ramach zadań własnych Gminy Busko-Zdrój, przez pracownika Wydziału RSID.