Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji lub wybrać inną z listy poniżej.

Przeglądarka FierFox Przeglądarka Google Chrome Przeglądarka Opera Przeglądarka Internet Explorera Przeglądarka Safari
Kategoria

Trenerzy i młodzi sportowcy, reprezentujący gminę Busko-Zdrój i odnoszący sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej zostali wyróżnieni i nagrodzeni przez burmistrza miasta i gminy Busko-Zdrój.

Sesja pod znakiem nagród i wyróżnień Sesja pod znakiem nagród i wyróżnień

Gratulacje, podziękowania oraz nagrody za wysokie wyniki w sporcie w 2013 i życzenia dalszych sukcesów trenerzy i sportowcy z gminy Busko-Zdrój odebrali od gospodarza miasta oraz radnych 30 grudnia 2013 r. podczas sesji Rady Miejskiej. Wśród nagrodzonych znaleźli się zawodnicy Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „UNIA" w Busku-Zdroju: Karol Kowalski, który zajął III miejsce w punktacji generalnej Mistrzostw Okręgu Świętokrzyskiego w Pływaniu; Sara Prasek w Mistrzostwach Okręgu Świętokrzyskiego zdobyła brązowy medal na dystansie 50 m stylem klasycznym, Norbert Jaworski zdobył złoty medal na dystansie 100m i 200m stylem klasycznym; Patryk Kowalski został srebrnym medalistą na dystansie 100m stylem dowolnym i 200m stylem klasycznym, a Karolina Długołęcka zdobyła srebrny medal i jednocześnie tytuł V-ce Mistrzyni Polski na dystansie 200m stylem zmiennym na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży 17-18 lat w Drzonkowie. Trenerem klubu jest Adrian Szumilas.

Sesja pod znakiem nagród i wyróżnieńZawodnicy Rzutowego Wędkarskiego Klubu Sportowego „Skish": Magdalena Kuza zdobyła 2 brązowe medale indywidualne (w tym medal w łącznej klasyfikacji 7-boju) i brązowy medal w drużynie na Mistrzostwach Świata Seniorów w Halle w Niemczech, 2 złote medale indywidualne na LXI Mistrzostwach Polski w Sandomierzu oraz złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski w kategorii kobiet; Maciej Kuza wywalczył brązowy medal w drużynie na Mistrzostwach Świata Juniorów we Frydku-Mistku (Czechy) i brązowy medal indywidualnie na Mistrzostwach Polski w Sandomierzu; Renata Kuza zdobyła brązowy medal indywidualnie na Mistrzostwach Polski w Sandomierzu oraz złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski w kat. kobiet; Jagoda Żebrowska i Urszula Włodarska zdobyła złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski w kat. kobiet; Jacek Kuza wywalczył srebrny medal indywidualnie na Mistrzostwach Polski w Sandomierzu i brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski w kat. seniorów, tak jak Mariusz Janik.

Klub Sportowy „SŁONECZKO" w Busku-Zdroju, którego trenerem jest Zdzisław Perepiczko w 2013 r. zdobył 113 medali w tym ok. połowa to medale złote.

Damian Sator wywalczył srebrny medal na 3000m w Mistrzostwach Polski LZS, srebrny na 2000m z przeszkodami w Mistrzostwach Polski LZS oraz brązowy medal Mistrzostw Polski w Biegach Górskich, uplasował się na V miejscu w Mistrzostwach Europy w Biegach Górskich oraz I miejsce w 56 Trofea Wanoni we Włoszech w biegach górskich.

Sesja pod znakiem nagród i wyróżnień Sesja pod znakiem nagród i wyróżnień

Buski Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „RING" również może poszczycić się wieloma osiągnięciami. Maciej Kielar w Mistrzostwach Polski w Boksie zajął IV miejsce w klasyfikacji ogólnopolskiej. Marcin Marcinkowski w czasie zawodów o Puchar Polski w Boksie zdobył brązowy medal zajmując III miejsce w klasyfikacji ogólnej.Do klubu należą również utalentowani zawodnicy jak: Wiktor Sator, Patryk Głuch, Kamil Lamczyk, Damian Nowak, Damian Kaszuba. W Mistrzostwach Polski Juniorów Marcin Marcinkowski, Patryk Głuch i Kamil Lamczyk zdobyli brązowe medale zajmując w klasyfikacji drużynowej VIII miejsce. W Międzynarodowym Turnieju Bokserskim o Złotą Rękawicę Wisły w Krakowie Patryk Głuch i Kamil Lamczyk zdobyli brązowe medale. Trenerami Klubu Sportowego „RING" są: Zdzisław Patalita, Paweł Karolczak, Mariusz Dziura.