Nawierzchnie asfaltowe pokryją ulicę Jabłoniową i JaśminowąNa remont ulicy Jabłoniowej i Jaśminowej czekano od dawna. Nie był on możliwy ze względu na brak środków w budżecie gminy, które pozwoliłyby na budowę kanalizacji deszczowej w obu ulicach. Bez budowy odwodnienia inwestycja nie miałaby sensu bowiem szczególnie wiosną podczas roztopów i opadów deszczu kiedy drogi bez kanalizacji są całkowicie zalane, widać jak bardzo budowa odwodnienia jest niezbędna.

Nawierzchnie asfaltowe pokryją ulicę Jabłoniową i JaśminowąW ramach zadania wykonany zostanie 900 metrowy odcinek kanału deszczowego ponadto na skrzyżowaniu ulic Jabłoniowej i Armii Ludowej powstanie oczyszczalnia wód deszczowych.

Po zakończeniu budowy kanalizacji deszczowej rozpoczną się prace związane z układaniem nawierzchni asfaltowej. W obu ulicach wykonane zostaną betonowe krawężniki i asfaltowe zjazdy do posesji. Na ulicy Jabłoniowej wykonane zostanie 617 metrów ciągu asfaltowego, a na ulicy Jaśminowej 170 metrów.

Możliwość remontu obu ulic jest możliwa dzięki pozyskanym środkom z dwóch źródeł. Budowę kanalizacji deszczowej dofinansuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, natomiast asfaltowanie ulic pokryją środki z promesy, jaką gmina uzyskała z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Gmina ogłosiła już przetarg na remont ulicy Jabłoniowej, Jaśminowej oraz budowę oczyszczalni wód deszczowych wraz z kanalizacją deszczową w ul. Jabłoniowej i ulicach przyległych.

Tekst i foto EHR