Wysprzątane drogi w mieściePozimowe sprzątanie dróg w gminie Busko-Zdrój zakończone. Łącznie wysprzątanych zostało blisko 34 km dróg gminnych. Z powierzchni dróg usunięto piasek, namuł i inne zanieczyszczenia. Prace prowadzone były w godzinach porannych i popołudniowych, w czasie zmniejszonego ruchu samochodowego i pieszego. W ramach pozimowego sprzątania dróg posprzątanych zostało 87 dróg gminnych.

Na mocy decyzji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju gmina w ramach porozumienia przejęła od Powiatu Buskiego część zadań publicznych związanych z letnim utrzymaniem dróg powiatowych. Dlatego w tym roku włączyła do pozimowego sprzątania dróg 14 dróg powiatowych o łącznej długości blisko 11 km.

Prace wykonało Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Busku-Zdroju.

Sprzęt który posłużył do wykonania prac to zamiatarko-odśnieżarka marki MAN, nowy nabytek MPGK. Nowoczesny wielozadaniowy samochód, pozwala utrzymać drogi w odpowiednim stanie nie tylko wiosną, ale i przez cały rok.

Tekst i foto EHR