Rok szkolny dobiega końca. Z tej okazji w Buskim Samorządowym Centrum Kultury Wydział Oświaty i Wychowania miejskiego ratusza, 23 czerwca zorganizował podsumowanie roku szkolnego 2014/2015.

Nagrody dla najlepszychUroczystość otworzył Waldemar Sikora – gospodarz spotkania. Podziękowania za pracę na rzecz rozwoju buskiej oświaty skierował do dyrekcji, nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty. - Dzisiejsze spotkanie jest doskonałą okazją, by nagrodzić tych najbardziej zasłużonych dla buskiej oświaty nauczycieli i pogratulować sukcesów najzdolniejszym uczniom, a także podziękować państwu za całokształt pracy na rzecz szkolnictwa - powiedział burmistrz.

Podziękował również licznie przybyłym rodzicom, za zaangażowanie w życie szkolnej społeczności. Uczniom pogratulował osiągnięć w konkursach przedmiotowych, nauce i sporcie. Na zakończenie wszystkim życzył miłych, ciepłych i słonecznych wakacji oraz wypoczynku i radości z wolnego czasu.

68 uczniów i 9 drużyn otrzymało dyplomy i nagrody książkowe za szczególne osiągnięcia i godne reprezentowanie gminy. Za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze w pracy z młodzieżą nagrodzonych zostało 71 nauczycieli. Wyróżnienia za wysokie wyniki w sporcie otrzymało 16 drużyn i 23 uczniów. Drużyny w nagrodę otrzymały sprzęt sportowy.

O część artystyczną spotkania zadbali uczniowie z buskich gimnazjów, pod opieką Edyty Maj.

Nagrody dla najlepszych Nagrody dla najlepszych Nagrody dla najlepszych Nagrody dla najlepszych Nagrody dla najlepszych

Tekst i foto EHR