1 i 2 kwietnia w podkieleckich Nowinach, odbyły się finały wojewódzkie turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku".

Wicemistrzynie ze Szkoły Podstawowej w KołczkowicachPo rozegraniu eliminacji gminnych i powiatowych do finałów województwa świętokrzyskiego zakwalifikowało się 68 drużyn. W pierwszych dniach kwietnia świętokrzyskie drużyny piłkarskie dziewcząt i chłopców rozpoczęły zmagania w wojewódzkich finałach. Areną zawodów były boiska klubu sportowego GOKSiR Nowiny. W gronie drużyn znalazł się zespół dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Kołaczkowicach, prowadzony przez Winicjusz Zalewskiego.

Po bardzo trudnych meczach pokonując rywalki ze Skarżyska Kamiennej, Ostrowca Świętokrzyskiego, Kazimierzy Wielkiej udało się buskim zawodniczkom awansować do ścisłego finału i zająć drugie miejsce w województwie, co więcej Ewa Wcisło z kołaczkowickiej drużyny została najlepszą bramkarką turnieju.

Ogromne gratulacje dla wszystkich dziewcząt tym bardziej, że w tym roczniku jest ich w szkole tylko 8 i wszystkie tworzą wspaniała drużynę: Weronika Uchto, Kinga Muszyńska, Natalia Michalska, Angelika Majkut, Gabriela Styrna, Zuzanna Wójcik, Ewa Wcisło, Maja Waśkowska.

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" istnieje od 16 lat. To największy Turniej piłkarski dla dzieci w Europie, w którym do tej pory wzięło udział ponad milion dziewcząt i chłopców z całego kraju.