1 i 2 kwietnia na parkingu przy Starostwie Powiatowym w ramach akcji „Autobus Energetyczny-mobilne centrum edukacyjno-informacyjne przeciwdziałania zmianom klimatu" pojawił się pojazd o nr WO KAPE wraz z ekspertami.

Autobus energetyczny zawitał do Buska-ZdrojuAutobus energetyczny zawitał do Buska-Zdroju

Misją przedsięwzięcia, które prowadzi Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A., jest podnoszenie świadomości mieszkańców Buska-Zdroju na temat przeciwdziałania zmianom klimatu.

Autobus, który stał się mobilnym centrum informacyjno-edukacyjne zawierał makiety, modele, prezentacje, a obecni w nim eksperci z pasją tłumaczyli zainteresowanym przyczyny zmian klimatycznych oraz podpowiadali jakie działania można podjąć by tym zmianom przeciwdziałać w swoich lokalnych środowiskach. Jednymi z pierwszych słuchaczy byli pracownicy Urzędu Miasta i Gminy, który wsparł całą akcję.

Szczegółowe informacje o projekcie można znaleźć na stronie internetowej: www.autobusenergetyczny.pl lub www.facebook.com/Autobusenergetyczny.

EHR