Przedostatnia w tym roku - 5 Runda Dużej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej, która odbyła się 29 października w Sandomierzu obfitowała w rewelacyjne wyniki drużyny buskich pływaków, prowadzonej przez Adriana Szumilasa.

ZAWODNICY MUKS UNIA SZTURMUJĄ PODIUM - UDANE ZAWODY W SANDOMIERZU!ZAWODNICY MUKS UNIA SZTURMUJĄ PODIUM - UDANE ZAWODY W SANDOMIERZU!ZAWODNICY MUKS UNIA SZTURMUJĄ PODIUM - UDANE ZAWODY W SANDOMIERZU!

Ekipa w składzie: Aleksandra Adamczyk, Wiktoria Szumilas, Maria Rusak, Emil Sadowski, Nikodem Zabłotny, Hubert Tomczyk, Oliwier Stecki, Kacper Stępień, Jan Lis, Maciej Służalski rywalizowała ze 152 zawodnikami z 11 klubów pływackich: Centrum Staszów, KS KSZO Ostrowiec Św., LKS Delfin Połaniec, MUKP Korona-Swim Kielce, MUKP Orka MOSiR Kielce, MUKS FOKA Sandomierz, MUKS UNIA Busko Zdrój, Schwimunion Moedling, SKP Barakuda Starachowice, SL Salos Cortile Kielce, UKS WODNIK Końskie.

Wyniki zawodników MUKS UNIA:

Aleksandra Adamczyk: 3 miejsce za dystans 100 m stylem dowolnym, 3 miejsce za dystans 800 m stylem dowolnym;

Oliwier Stecki: 1 miejsce za dystans 100 m stylem dowolnym, 3 miejsce za dystans 100 m stylem motylkowym;

Wiktoria Szumilas: 3 miejsce za dystans 50 m stylem klasycznym, 1 miejsce za dystans 200 m stylem zmiennym;

Maria Rusak: 2 miejsce za dystans 200 m stylem grzbietowym;

Jan Lis: 2 miejsce za dystans 50 m stylem klasycznym, 1 miejsce za dystans 100 m stylem motylkowym;

Hubert Tomczyk: 3 miejsce za dystans 200 m stylem grzbietowym;

Maciej Służalski: 1 miejsce za dystans 200 m stylem zmiennym, 4 miejsce za dystans 100 m stylem motylkowym;

Kacper Stępień: 5 miejsce za dystans 50 m stylem klasycznym, 4 miejsce za dystans 200 m stylem zmiennym;

Sztafeta 4 x 50 m stylem zmiennym w składzie: Hubert Tomczyk, Oliwier Stecki, Jan Lis, Aleksandra Adamczyk zdobyła 3 miejsce, natomiast skład: Kacper Stępień, Maciej Służalski, Wiktoria Szumilas, Nikodem Zabłotny wywalczył miejsce 4.

Zakończenie XVI edycji Dużej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej odbędzie się 12 listopada. Nie będą to jednak ostatnie zawody w tym roku najstarszej drużyny MUKS UNIA. W grudniu walczyć będą w Zimowych Mistrzostwach Okręgu Świętokrzyskiego, które będą podsumowaniem całego roku ciężkiej pracy.

MUKS UNIA prowadzi nabór do trzech sekcji pływackich. Wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do drużyny buskich pływaków zapraszamy na Pływalnię Miejską przy BOSiR, od poniedziałku do piątku, w godz. 15.30 - 17.30 oraz do odwiedzenia strony unia.busko.pl

MUKS UNIA jest częściowo dotowany przez gminę Busko - Zdrój. Sponsorem buskich pływaków jest Dolina Nidy.
Wszystkie aktualności klubu dostępne na fb: www.facebook.com/uniabusko