W ramach programu usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Busko-Zdrój, istnieje możliwość bezpłatnej utylizacji szkodliwych materiałów.

Zasady przy zgłaszaniu potrzeby odbioru azbestu są bardzo proste. Właściciel wyrobów azbestowych, po dokonaniu zgłoszenia do urzędu i otrzymaniu zawiadomienia o zakwalifikowaniu do programu, zgłasza przewidywany termin odbioru materiału. Firma prowadząca odbiór odpadów dostarcza odpowiednią ilość palet właścicielom nieruchomości. Kiedy odpady są już przygotowane, dokonuje odbioru.

Więcej informacji na temat możliwości usunięcia wyrobów z azbestem udziela Wydział Gospodarki Komunalnej, Nieruchomości, Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju, pokój nr 8 lub telefonicznie pod numerem 41 370 52 25.