Ruszyła budowa hospicjum12 lipca ks. prałat Marek Podyma poświęcił plac budowy buskiego hospicjum.

Budowę obiektu rozpoczęto wiele lat temu. Niestety niewystarczające fundusze uniemożliwiły kontynuację prac. Dopiero w kwietniu 2018 r. przy dużym zaangażowaniu władz miasta, przyznane zostały przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego środki finansowe w wysokości ponad 10 mln zł.

Ksiądz Marek Podyma proboszcz parafii św. Brata Alberta dokonując aktu poświęcenia miejsca budowy powiedział, że możliwość kontynuowania prac przy obiekcie jest efektem wysiłku wielu ludzi, którzy wrażliwi są na ludzkie cierpienie.

Marian Jaworski prezes Fundacji św. Brata Alberta, która realizuje budowę hospicjum, podczas spotkania podkreślił jak ważna jest współpraca przy tego typu wymagających przedsięwzięciach, a marszałek województwa Adam Jarubas docenił wytrwałość i zaangażowanie osób, które przygotowywały projekt o dotacje finansowe. Burmistrz Waldemar Sikora podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w dzieło budowy obiektu.

Wśród zaproszonych gości byli: Jerzy Kolarz starosta buski, Mieczysław Sas radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego czynnie zaangażowany w budowę obiektu, Jarosław Zatorski społeczny dyrektor hospicjum funkcjonującego przy ZOZ w Busku-Zdroju oraz koordynator budowy nowego obiektu, Maria Jędrzejczyk kierownik hospicjum wraz z pracownikami i wykonawca inwestycji.

Ruszyła budowa hospicjum Ruszyła budowa hospicjum Ruszyła budowa hospicjum Ruszyła budowa hospicjum Ruszyła budowa hospicjum
Ruszyła budowa hospicjum Ruszyła budowa hospicjum