ZAPROSZENIE

Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Busku-Zdroju
serdecznie zapraszają do oddawania krwi wszystkie osoby zdrowe
w wieku od 18 do 65 lat.

Oddać krew można w każdy ostatni piątek miesiąca przy ulicy Bohaterów Warszawy 67
w Busku-Zdroju w godzinach od 8.30 do 12.00.
Aby oddać krew trzeba posiadać dowód osobisty.

W okresie urlopowym wzrasta liczba wypadków komunikacyjnych i podczas prac polowych w rolnictwie, co zwiększa zapotrzebowanie na krew – ten najcenniejszy i niezastąpiony lek.

Oddawanie krwi jest bezpieczne. Krew jest pobierana przy wykorzystaniu sprzętu jednorazowego użytku, przez profesjonalny personel medyczny, w sterylnych warunkach. Oddając krew niczym nie ryzykujesz. Na Twoją krew i osocze czeka tysiące chorych. Oddając krew spełniasz najpiękniejszy czyn – ratujesz zagrożone życie.

Jednocześnie apelujemy do wszystkich, zwłaszcza młodych ludzi, którzy chcieliby dołączyć do wspólnoty Honorowych Dawców Krwi aby odważnie włączali się w szlachetną ideę krwiodawstwa.

Klub Honorowych Dawców Krwi przy Zarządzie Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża w Busku-Zdroju, ul.Kopernika 2, tel. 41 378 22 29.