Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie.
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji lub wybrać inną z listy poniżej.

Przeglądarka FierFox Przeglądarka Google Chrome Przeglądarka Opera Przeglądarka Internet Explorera Przeglądarka Safari
Kategoria

Początek roku szkolnegoPrawie 3180 dzieci i młodzieży, wychowanków przedszkoli, szkół podstawowych oraz gimnazjów na terenie gminy Busko-Zdrój rozpoczęło nowy rok szkolny 2018/2019. Najwięcej emocji towarzyszyło siedmiolatkom, które w szkolne mury trafiły po raz pierwszy.

Do pierwszych klas na terenie wszystkich gminnych podstawówek powędrowało w tym roku ok. 290 uczniów. Będą uczyć się w trzech publicznych szkołach podstawowych w Busku-Zdroju a także w pięciu placówkach na terenie gminy tj. Zbludowicach, Szańcu, Kołaczkowicach, Dobrowidzie i w Siesławicach. Do nich a także do wszystkich pozostałych członków społeczności uczniowskiej, uczniów, nauczycieli i rodziców, specjalny list na rozpoczęcie roku szkolnego wystosował Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemar Sikora.

Osobiście wziął udział w uroczystościach w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju, której jest absolwentem. W swoim przemówieniu zaznaczył, że dla wszystkich zaczyna się teraz czas intensywnej pracy, który – jeśli będzie dobrze wykorzystany - przyniesie wiele sukcesów i radości.

Bieżący rok szkolny będzie wyjątkowy pod wieloma względami. Przede wszystkim rozpoczął się później niż zwykle, bo 3 września. Będzie trwał 291 dni, w trakcie których zaplanowanych jest kilka dłuższych przerw w nauce. Pierwsza już w listopadzie, z okazji Święta Zmarłych, następnie przerwa świąteczna od 23 do 31 grudnia 2018 r., ferie zimowe od 14 do 27 stycznia 2019 r. oraz przerwa wiosenna od 18 do 23 kwietnia 2019 r. Rok szkolny zakończy się 21 czerwca 2019 r.