Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie.
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji lub wybrać inną z listy poniżej.

Przeglądarka FierFox Przeglądarka Google Chrome Przeglądarka Opera Przeglądarka Internet Explorera Przeglądarka Safari
Kategoria

Samodzielny Publiczny Zespół Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju przeprowadził szereg prac remontowych, akcji profilaktycznych oraz konsultacji medycznych dla pacjentów.

Z myślą o zdrowiu pacjentów Z myślą o zdrowiu pacjentów Z myślą o zdrowiu pacjentów 

W Poradni Dziecięcej mieszczącej się w budynku Przychodni Rejonowej nr 1 w Buku-Zdroju pomalowano ściany w dziecięcych poczekalniach i ozdobiono je bajkowymi motywami. W poczekalni stworzono kąciki interaktywne, które pozwalają rozwijać intelektualne i manualne umiejętności maluchów. Postawiono małe stoliczki, krzesełka i zabawki. Czas oczekiwania na wizytę umila dzieciom muzyka płynąca z zamontowanych zestawów audio-muzycznych.

Zakupiono też do przychodni nowoczesny aparat EKG.

W ramach działań SP ZPOZ w Busku-Zdroju odświeżono ściany w Przychodni Rejonowej nr 2 w Busku-Zdroju oraz uzupełniono wyposażenie w gabinetach. Utworzono gabinet lekarski i zwiększono obsadę lekarską o 3 osoby wydłużając czas pracy przychodni do godz. 18.00 (od poniedziałku do środy). Odnowione zostały również wszystkie pomieszczenia w Ośrodku Zdrowia w Szczaworyżu.

Z myślą o zdrowiu pacjentów Z myślą o zdrowiu pacjentów

SP ZPOZ prowadzi szereg akcji profilaktycznych: Program profilaktyki raka piersi „Żyj zdrowo”, Program profilaktyki raka szyjki macicy „Być świadomą kobietą”, Program profilaktyki nowotworów głowy i szyi, Program profilaktyki gruźlicy, Program profilaktyki chorób odtytoniowych w tym POCHP. Jeszcze w tym roku uruchomiony zostanie program profilaktycznych szczepień przeciw grypie dla mieszkańców gminy Busko-Zdrój w wieku 65+ na lata 2018-2021. A w październiku odbędą się bezpłatne konsultacje kardiologiczne dla mieszkańców gminy.

Od przyszłego roku SP ZPOZ rozszerza zakres świadczonych usług zdrowotnych o możliwość skorzystania z transportu sanitarnego. Nowy ambulans przychodni służył będzie osobom spełniającym określone przepisami prawa wymagania (m.in. osobom z problemami w poruszaniu się).

Zamknij