Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie.
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji lub wybrać inną z listy poniżej.

Przeglądarka FierFox Przeglądarka Google Chrome Przeglądarka Opera Przeglądarka Internet Explorera Przeglądarka Safari
Kategoria

Po wakacyjnej przerwie wznowione zostały rozgrywki w ramach Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej. Pod koniec września, po intensywnych treningach, zawodnicy MUKS UNIA rywalizowali z pływakami województwa świętokrzyskiego.

Świętokrzyska Liga Pływacka - 4 Runda w nowym sezonie Świętokrzyska Liga Pływacka - 4 Runda w nowym sezonie Świętokrzyska Liga Pływacka - 4 Runda w nowym sezonie

22 września na pływalni Centrum Sportowego w Staszowie odbyła się 4 Runda Dużej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej. W zawodach wzięło udział 132 zawodników, wśród nich reprezentacja buskiej Unii: Maria Rusak, Maciej Służalski, Jan Lis, Kacper Grochowina i Miłosz Wiek. Trenowani przez Adriana Szumilasa: Jan Lis (14 lat) zdobył dwa drugie miejsca: za dystans 50 m stylem dowolnym oraz 100 m stylem zmiennym, w kategorii open Maria Rusak była 5 na dystansie 100 m stylem grzbietowym.

Tydzień później młodsi zawodnicy MUKS UNIA konkurowali w Końskich z 85 pływakami, podczas 4 Rundy Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej. Podopieczni Michała Majewskiego ( Oliwia Wnuk, Magdalena Grochowina, Mikołaj Przodo, Franciszek Gawlik, Antoni Krzak, Amelia Kwiatkowska, Weronika Kuc, Magdalena Wróbel, Igor Litwiński, Magdalena Kapek) w Generalnej Punktacji Klubowej zajęli 3 miejsce za Barakudą Starachowice i Koroną Swim Kielce. Do tak udanego rezultatu przyczyniły się udane starty indywidualne naszych zawodników, które skutkowały miejscami w czołówce:

W kategorii 10 – latków, za dystans 50 m stylem motylkowym wysokie wyniki zdobyli:

Oliwia Wnuk – 2 miejsce , Magdalena Grochowina – 3 miejsce, Franciszek Gawlik – 3 miejsce, Krzak Antoni – 4 miejsce. Oprócz tego Weronika Kuc była 4 na dystansie 100 m stylem zmiennym oraz 5 na dystansie 50 m stylem grzbietowym. Magdalena Wróbel zdobyła 6 miejsce za dystans 100 m stylem zmiennym

W kategorii 11 – latków Amelia Kwiatkowska stanęła na podium za 3 miejsce w dystansie 100 m stylem klasycznym. Była też 6 za dystans 100 m stylem zmiennym. Mikołaj Przodo zdobył 3 miejsce za dystans 50 m stylem motylkowym

4 miejsce w sztafecie za dystans 4 x 50 m stylem zmiennym wywalczyli: Weronika Kuc, Amelia Kwiatkowska, Mikołaj Przodo i Franciszek Gawlik.

Kolejna Runda Dużej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej odbędzie się 27 października. Zapraszamy do oglądania wyścigów świętokrzyskich pływaków od godz. 10:00 – Pływalnia Miejska im. Stefana Komendy w Busku-Zdroju.

Mała Liga odbędzie się 18 listopada w Ostrowcu Świętokrzyskim.

MUKS UNIA jest częściowo dotowany przez gminę Busko - Zdrój. Sponsorem buskich pływaków jest Dolina Nidy, Mieczysław Sas - Zakład Metalowo - Kotlarski SAS oraz Grupa PSB.

Świętokrzyska Liga Pływacka - 4 Runda w nowym sezonie Świętokrzyska Liga Pływacka - 4 Runda w nowym sezonie Świętokrzyska Liga Pływacka - 4 Runda w nowym sezonie Świętokrzyska Liga Pływacka - 4 Runda w nowym sezonie Świętokrzyska Liga Pływacka - 4 Runda w nowym sezonie