16 października odbyła się sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju, była to sesja podsumowująca 4 letnią kadencję.

Ostatnia sesja Rady Miejskiej

Tradycyjnie po stwierdzeniu quorum i przyjęciu porządku obrad, radni podjęli stosowne uchwały. Informację z zakresu realizacji planów i kierunków pracy buskiej rady przedstawili: burmistrz Waldemar Sikora oraz przewodnicząca rady Justyna Nurek i wszyscy przewodniczący komisji rady.

Ostatnia sesja Rady Miejskiej

Ostatnia sesja Rady Miejskiej Ostatnia sesja Rady Miejskiej Podczas sesji podpisana została pre-umowa z marszałkiem województwa świętokrzyskiego Adamem Jarubasem dotycząca rewitalizacji starej części parku zdrojowego, w ramach zadania pn. „Park Zdrojowy Busko-Zdrój - zachowanie, promocja i udostępnienie”.

Wartość środków unijnych przeznaczonych na tą znaczącą dla naszego kurortu inwestycję, to kwota 13 446 633,22 zł, a całkowity koszt projektu wynosi 17 928 844,30 zł. Marszałek pogratulował również burmistrzowi, radnym i sołtysom tak prężnego rozwoju gminy.