Monitoring czystości powietrza Na budynku Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju zamontowane zostało urządzenie do monitorowania stężenia pyłów oraz temperatury.

Tablica elektroniczna umieszczona jest nad bocznym wejściem do urzędu. Urządzenie wykonuje pomiary w trybie ciągłym i przesyła wyniki o aktualnym stanie powietrza średnio co 60 sekund. Jeśli stężenie pyłów PM10 i PM 2,5 jest w normie na tablicy świeci się zielona buźka, czerwona zaświeci się w przypadku przekroczonych norm, a żółta pełni funkcję ostrzegawczą. W przyszłości wyniki tych pomiarów będą prezentowane na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju.

Urządzenie pomiarowe wraz ze stacją meteo gmina otrzymała od Polskiej Spółki Gazowniczej w ramach programu „Przyłącz się, liczy się każdy oddech”.