Zmiany w statutach sołectwW dniach 3-9 stycznia przeprowadzone zostały w gminie Busko-Zdrój konsultacje z mieszkańcami wsi niezbędne do wprowadzenia zmian w statutach sołectw.

Wprowadzenie zmian do statutu sołectw podyktowane jest koniecznością dostosowania ich do przepisów ustawy z 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2018 r. poz. 994 z późn. zm.), związanych ze zmianą kadencyjności rady gminy trwającej teraz 5 lat oraz wskazania siedziby sołtysów. Od 2019 roku kadencja sołtysa trwać będzie nie jak dotąd 4 lata, a 5 lat.

Na konsultacjach społecznych poszczególnych jednostek pomocniczych gminy, zostały podjęte uchwały w sprawie zaopiniowania zmian treści statutów sołectw.